Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Czy jazda na niskich obrotach szkodzi silnikowi???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

MAM motor 1.9tdi (AVF) 130PS,6 BIEGóW.

I pytanie ,czy jeżeli zmieniam biegi na dość niskich obrotach często nie przekraczające 16000obr-1700obr. (ale nie dusze silnika) Czy taka jazda szkodzi czy te silniki najlepiej sie czują jeśli depnie sie 2000obr i zmiana biegu .kolejne 2000obr. i zmiana biegu.

Wiem tylko że jeżeli staram sie jeździć na niskich obrotach to autko jest bardzo oszczędne.ale nie wiem czy nie szkodzi to silnikowi.

Opublikowano

zmieniaj biegi w momencie kiedy silnik

charakteryzuje sie najwiekszym momentem obrotowym

zresztą to czuć w czasie jazdy

Opublikowano

Tak jak jezdzisz to jest dobre gdy temp silnika nie osiągnie 90 stopni :good:

Opublikowano

powinienes zmieniac tak, aby po zmianie obroty wynosily minimum 1600 obr/min

przzy jezdzie na zbyt niskich obrotach odlada sie bardzo duzo sadzy w ukladzie wydechowym oraz przedewszystkim w turbinie a to prowadzi do zablokowania kierownic

Opublikowano
  • Autor

zmieniaj biegi w momencie kiedy silnik

charakteryzuje sie najwiekszym momentem obrotowym

zresztą to czuć w czasie jazdy

To ja wiem ,że zmienia sie biegi na kolejny kiedy mniejszy już nie może dalej :sexinbed:,problem że autko więcej pali ON.Pytanie czy nieco wcześniejsza zmiana przed osiągnięciem szczytu obrotowego danego biegu można przeżuwać na koleiny , bez konsekwencji ,że coś po pewnym czasie w silnik się zajedzie lub nawali ,bo tak a nie inaczej jeżdżę.

Opublikowano

zmieniaj biegi w momencie kiedy silnik

charakteryzuje sie najwiekszym momentem obrotowym

zresztą to czuć w czasie jazdy

To ja wiem ,że zmienia sie biegi na kolejny kiedy mniejszy już nie może dalej :sexinbed:,problem że autko więcej pali ON.Pytanie czy nieco wcześniejsza zmiana przed osiągnięciem szczytu obrotowego danego biegu można przeżuwać na koleiny , bez konsekwencji ,że coś po pewnym czasie w silnik się zajedzie lub nawali ,bo tak a nie inaczej jeżdżę.

Kolego mozesz pisac w języku polskim. hm?

bo to wygląda na jakiś bełkot

Opublikowano

przzy jezdzie na zbyt niskich obrotach odlada sie bardzo duzo sadzy w ukladzie wydechowym oraz przedewszystkim w turbinie a to prowadzi do zablokowania kierownic

problem że autko więcej pali ON.

Oszczędzisz pare groszy na ON, a pozniej wydasz duzo wiecej na regeneracje turbiny.

Opublikowano

przeciez napisalem jakie sa konsekwencje :cool1:

przy jezdzie spokojnej zrzucam przy 2200 obr na wyzszy bieg.

Opublikowano
  • Autor

dziękuje już wiem wszytko :notworthy:.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.