Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 sedan bardzo słaby odbiór radia


Karol1366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Audi A4 B6 w sedanie, rok produkcji 2001 modelowo 2002 i problem z radiem. Na oryginalnym Concert II slabo ściągało stację, nie przejmowałem się tym bo i tak zmieniłem radio na sony. Podłączyłem je z zestawem zmiany radia z allegro, jakies przejsciowki do anteny radia też podłączyłem. Gra tak jak powinno ale radio dalej nie odbiera. Chce się w końcu za to wziąć. Co może być przyczyną tego problemu? Wzmacniacz anteny do wymiany? Można jakoś sprawdzić czy jest zepsuty? Raczej nie jest to wina radia lub mojego podłączenia bo na oryginalnym radiu było tak samo. Nawet w mieście jakoś łapie ale dalej szum jest głośniejszy niż dana stacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wzmacniacz? Nic innego nie może być? :D Jeśli to tylko wzmacniacz to jeszcze dzisiaj go zamówię


Czy to by było coś takiego?

http://allegro.pl/wzmacniacz-anteny-8e5035225d-audi-a4-b6-b7-i5876431476.html

Ten wzmacniacz jest nad tylną szybą pod tą zaślepką? Trudno go wyjąć?

Edytowane przez Karol1366
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z zasiegiem radia, probowałem ściskac wzmacniacz w niektorych miejscach, ale pomogło mało co.. wiec rowniez czeka mnie wymiana wzmacniacza..

Tak to ten wzmak z linku a znajduje się pod tą osłoną obok tylniej szyby, możesz miec problem z demontazem bo dość cieżko schodzi, sam wzmak jest na zaczepach i do odpiecia trzy wtyczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam bardzo słaby odbiór radia w Avanie, stało się to po zamontowaniu xenonów, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


stało się to po zamontowaniu xenonów, ma ktoś jakiś pomysł?

Wywal te ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam bardzo słaby odbiór radia w Avanie, stało się to po zamontowaniu xenonów, ma ktoś jakiś pomysł?

Możesz sprawdzić to rozwiązanie

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/340559-rozwiazanie-bledow-abs-przy-zamontowanym-zestawie-xenon-hid/#entry4675262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamontowane kiedyś w Passacie założone HID-y i miałem ten sam problem z radiem, bardzo słabo ściągało. Sprawdź jeszcze jak gra radio podczas włączania i wyłączania radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zakłócają ładowarki usb wpięte do zapalniczki, wiec jak też używacie to warto sprawdzić.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zakluca

:grin:

Post wyżej od twojego masz poprawną pisownię tego wyrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, zbieracz jestem.

Tylko na co mi ich tyle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ileż można czytać niedbałych wypowiedzi. Jedno zdanie na kilka linii, bez przecinków, zaczęte z małej litery, nie zakończone kropką. Naprawdę nieraz nie chce się tego czytać, zrozumieć ani odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pojazd był, a teraz ktoś pomoże? W moim aucie włączenie podgrzewania szyby też zakłóca odbiór radia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że problem jest po stronie wzmacniacza. O ile pamiętam to ścieżki ogrzewające szybę nie są połączone ze ścieżkami anteny. Pewnie ogrzewanie szyby zawsze w pewnym stopniu zakłóca odbiór ale na sprawnym wzmacniaczu nie ma to aż takiego znaczenia. Warto porozpinać i ponownie pospinać wtyczki wzmacniacza, po tylu latach mogą już trochę zaśniedzieć. Należy pamiętać o zwolnieniu zatrzasku wtyczki i aby ciągnąć za wtyczkę a nie za kabel. Spotkałem się że klientowi udało się wyrwać kabel z wtyczki. Warto też przeczyścić sprężyste styki łączące wzmacniacz ze ścieżkami w szybie, tylko delikatnie aby nie zdrapać ścieżek z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z porad, na dniach mam wymieniać osłonę wzmacniacza to może uda mi się coś wykombinować. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...