Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z S4 4.2 V8


keiza1990

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!

Audi odmówiło posłuszeństwa.

Pacjent to S4 z 2003 roku z motorem 4.2 V8.

Wybrałem się w trasę z Polski do Holandii. Podczas tankowania zauważyłem, że silnik nagle miał jakby większy problem z odpaleniem, a rozrusznik wydawał dziwne jakby "pojękujące" dźwięki.

Silnik chodził więc ruszyłem dalej. Po ok. 15 km nagle usłyszałem, jak podczas odpuszczania gazu słychać świst podobny jak turbina, świst ustawał po dodawaniu gazu.

Zatrzymałem się na odpalonym silniku wydawał metaliczne stuki w okolicach pod silnikiem jakby na łączeniu z skrzynią (bardzo ciężko do z lokalizowania).

Zgasiłem, odpaliłem (coraz większe problemy z odpaleniem) wydawał dalej te stuki, a że miałem już nie daleko do celu to jakoś dojechałem (sam silnik pracował normalnie).

Po dojechaniu do celu i zostawieniu samochodu na 15min już nie odpala, słychać tylko jak rozrusznik świszczy jak wiertarka, jakby bez najmniejszego oporu.

Czy to może być wina rozrusznika? Czy coś poważniejszego już z silnikiem?

Odpalić na popych nie ma opcji bo to automat.

Proszę o jakies rady bo jestem w kropce, auto stoi a laweta do Polski to duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyczynom może być rozsypany dwu-mas niestety bez lawety się nie obejdzie.

Dwumas w tiptronic? :facepalm:


Wyglada jak by bendix się skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynom może być rozsypany dwu-mas niestety bez lawety się nie obejdzie.

Dwumas w tiptronic? :facepalm:

Wyglada jak by bendix się skończył

Też odrazu pomyślałem o tym, że nie załącza w ogóle z kołem zamachowym. Ale to stało by się tak nagle po zgaszeniu?

I czy to rozrusznik byłby w stanie wydawać takie dziwne stuki jak silnik pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale to stało by się tak nagle po zgaszeniu?

Pewnie dlaczego nie.


I czy to rozrusznik byłby w stanie wydawać takie dziwne stuki jak silnik pracował?

Być może. Ciężko stwierdzić. Bez zajrzenia pod auto sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że jeśli pada sprzęgiełko w rozruszniku albo ma luz na wałku to może wydawać takie dźwięki.

Nie wiem czy to prawda, mam nadzieję że z silnikiem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check engine się zapalił? Wróżenie z fusów od rozrusznika po rozrząd na skrzyni kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check engine się zapalił? Wróżenie z fusów od rozrusznika po rozrząd na skrzyni kończąc.

Nic, żadnej kontrolki. Oprócz tych stuków podczas jazdy nic się nie działo, silnik pracował dobrze, miał moc, skrzynia zmieniała biegi normalnie.

Auto dzisiaj odbieram od mechanika. Problemem okazało się uszkodzone koło zamachowe, w miejscu skręcenia z konwerterem skrzyni wyklepały się otwory na śruby, koło się poluzowało i wykręciło wałek w rozruszniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...