Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T AVJ] Szarpie, zamula


mani88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio mam problem z moim samochodem.Silnik 1.8T AVJ z LPG. Świece wymieniane 11tys km temu. Po odpaleniu silnikiem trzęsie, chodzi jakby zaraz miał zgasnąć, czasami obroty falują. Przy przyśpieszaniu jakby gubił iskrę ponieważ łapie mułu i zrywa. Pytałem w serwisie i odbył wymianę cewek w 2011r. Na Wagu pokazało błąd

P0300 Wykrycie losowego/wielokrotnego przerywania zapłonu

P0139 Czujnik tlenu 2 - powolna odpowiedź

P0130 Czujnik tlenu 1 uszkodzenie

P0411 System wtrysku wtórnego powietrza nieprawidłowy przepływ

i jeszcze jakiś błąd w 1,2,3 cylindrze, którego niestety nie zdążyłem zapisać.

Jest możliwość, że padła cewka?

proszę o porady pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda mierzy ilość tlenu w spalinach a błąd dotyczy własnie tego. Sterownik nigdy nie był zaprogramowany na to że ktoś go struje gazem i myśli że jest coś nie tak, a w rzeczywistości może być źle ustawiony gaz, może lecz nie musi. Dlatego warto by było gdybyś pojeździł przez jakiś czas na PB jeśli błędy nie bd sie pojawiać znaczyć to może, źle wyregulowany gaz, brudne filtry itd.


Dodatkowo jeśli wypadają mu zapłony na 1,2 i 3 cylindrze to podmień mu cewke z 4 cylindrem, jeśli po tym bd mu wypadać również na 4 cyl znaczy że cewki mogą być do d.py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie podpiąłem Vaga. Komputer pokazał:

P1355 Zapłon cylindra 1 - Obieg otwarty

P1358 Zapłon cylindra 2 - Obieg otwarty

P1361 Zapłon cylindra 3 - Obieg otwarty

P1364 Zapłon cylindra 4 - Obieg otwarty

Padły wszystkie cewki? :/ niestety nie mam z kim wymienić się cewkami nawet w celu sprawdzenia czy to one powodują te problemy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Nie dało mi to spokoju i dzisiaj byłem u elektromechanika żeby podłączyć samochód pod bardziej profesjonalnego kompa. Mechanik stwierdził, że prawdopodobnie uszkodzona jest Sonda. Wykasował błędy, które powstały wcześniej i przejechał się autem. W sumie jedyny błąd który wyskoczył od razu to błąd pierwszej sondy. Nie wiem czy trafił dobrze. Myślicie, że sonda może powodować aż tak mocne szarpania silnika? Dzisiaj po odpaleniu nawet nie mogłem ruszyć, auto nie chciało praktycznie reagować na pedał gazu, chodził jakby miał zaraz zgasnąć :/

Edytowane przez mani88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szarpanie jest bardziej podobne do wypadania zapłonu, czyli uszkodzonych cewek. Sonda ma wpływ na skład mieszanki i co faktycznie może mieć wpływ na szarpanie ale nie tak drastyczne. Takie jest moje zdanie. Być może mogę się mylić. Ale znając życie nawet po odpieciu sondy auto jedzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się w to nie chce wierzyć, że sonda może być tego przyczyną. Jutro rano mam podjechać do niego jeszcze raz, może pokażą się błędy zapłonu po porannym odpaleniu auta. Kupiłbym te cewki gdybym miał pewność, że to one ale nie chce pochopnie wydawać ponad 400zł bazując tylko na moich domysłach :/ Niestety z podmianą od kogoś będzie problem, bo ludzie są niechętni do tego typu rzeczy, a w sklepie też się nie zgodzili na zwrot w razie czego, bo cześć będzie już używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego i tak mi dużo pomogłeś! jak rozwiąże problem dam znać w tym poście. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...kupiłem cewki koszt 500zł i ... dalej to samo :/ Kasa w błoto, a auto dalej nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego nie wiem, nie mam ze sobą kompa :( We wtorek odstawiam auto do mechanika i zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegał miał podobnie okazało sie ze wtryski gazu były wadliwe

Nawet na Pb na wolnych delikatnie falowało

Gdy wymienil jeden wtrysk gazu u gaziarza i cos tam z mapa, objawy ustały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...