Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odwalilem... z rozpedu spuscilem olej ze skrzyni zamiast z silnika... co teraz zrobic.


drq777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam audi a4 b7 2.0 tdi ze skrzynia multitronic ktora do tej pory działala bez problemu... Po wymianie oleju z rozpedu( wczesniej byl wymieniany olej u kolegi w 407 ) pomylilem korek spustowy oleju i spuscilem olej w skrzyni okolo 2 litry... Tak wiem odwalilem , moja wina. Prosze was o rade co teraz zrobic... Jak zalac ten olej do skrzyni

.. Dodam ze 65tys km temu byl robiony generalny przeglad wraz z wyciagnieciem skrzyni wiec teraz przypada maly przeglad... Prosilbym o rade co za olej kupic i czy dam rade sam uzupelnic poziom oleju u siebie w garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze dasz rade gdzies z boku skrzyni pewnie jest korek ktorym sie wlewa i on odrazu jest miarka poziomu,jak nie wiesz jaki olej byl to zlej caly i zalej sygnowany.w necie znajdziesz ktory to wlem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze dasz rade gdzies z boku skrzyni pewnie jest korek ktorym sie wlewa i on odrazu jest miarka poziomu,jak nie wiesz jaki olej byl to zlej caly i zalej sygnowany.w necie znajdziesz ktory to wlem oleju.

w multi korek spustowy jest korkiem wlewowym do prawidłowego sprawdzenia poziomu oleju potrzebny vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecial mi okolo 1 litr, jak wpompuje litr korkiem spustowym to powinno byc ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zlecial mi okolo 1 litr, jak wpompuje litr korkiem spustowym to powinno byc ok?

:facepalm:

kontaktuj się z tym panem ;)http://a4-klub.pl/index.php?/user/9711-bart-s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma jakiegos sposobu zeby ten litr oleju uzupelnic w garazu? Bo tylko spuscilem, olej juz mam kupiony, tylko kwestia jakim sposobem go tam wlac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma jakiegos sposobu zeby ten litr oleju uzupelnic w garazu? Bo tylko spuscilem, olej juz mam kupiony, tylko kwestia jakim sposobem go tam wlac?

zasada wymiany oleju w multi jest taka sama jak w tiptronic poszukaj manuala np.do a4b6 z tym że w a4 b6 śruba wlewowa i spustowa były osobno a w a4 b8 wlewowa spustowa i kontrolna jest jako jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym przebiegu wylej reszte oleju i zalej nowy. W tej skrzyni warto olej co 50 tys zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...