Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka


giovanideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kolejny problem z moja A4. Tydzień temu całkowicie padł moduł komfortu, nie było centralnego zamka, oświetlenia wnętrza itp. Zabrałem się za naprawę:

- zdjąłem boczki drzwi przednich i sprawdzałem kable od mikrostyków zamka

- sprawdzałem wiązki i kostki przy słupkach A

- wyjąłem moduł wraz z pompką z zagłębienia z prawej strony bagażnika, rozebrałem pompkę

- czyściłem piny kostek i przy tym zrobiłem krótkie zwarcie po rozebraniu kostki zasilania pompki. Padł bezpiecznik nr 38 15A, który wymieniłem.

- czyściłem spirytusem płytkę drukowaną i poprawiłem niektóre luty.

Po złożeniu moduł komfortu jest ok, ale pojawił się problem: silnik po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 nie gaśnie. Gasną światła, dmuchawa wentylacji itp, ale nie silnik. Po ponownym "włączeniu zapłonu" można dalej normalnie jechać. Silnik gaśnie dopiero przy całkowitym wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Samochód to totalny przedlift, moduł komfortu taki sam jak w audi 80 (12 pin i zasilanie), klamki i zamki jak w przedlifcie. Macie jakieś porady jak przywrócić normalne gaszenie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kostki pomogła. Stara kostka miała wyłamany zaczep sprężyny. Ale tę nową musiałem zamontować z pewnym odsadzeniem, około 2 mm, bo jak docisnąłem do końca, to działała tak samo jak stara. To może być wina stacyjki, która po 20 latach dostała luzów i trzpień bardziej wystaje, bo jest dociskany sprężyną. Stacyjkę ciężko rozebrać, akurat u mnie były wkręty z gładkimi łbami, musiałbym je rozwiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...