Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelka EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzis wyczailem olej na EGR...przyjrzalem sie z kazdej ze stron i zauwazylem cos pomaranczowego na obudowie pod tym grzybkiem, ruszylem to a to kawalek jakiejs uszczeli....i teraz pytanie ... czy da sie ja wymienic jakos ?

Wrzucam fotki jak to wyglada:

Ten kawalek uszczelki byl przyklejony od obudowy EGR, ale ruszylem go srubokretem

3j3t.jpg

21mufsk.jpg


Da sie wymienic sama uszczelke czy trzeba caly EGR ?

Opublikowano

Ktoś to uszczelnił silikonem, nie pamietam czy tam jest zwykła uszczelka czy oring ale można wymienić.

Opublikowano
  • Autor

A jak to rozebrac ? Da sie sam ten grzybek czy trzeba caly egr wyjac ?

Opublikowano

Cały egr.

Wyciągasz gumową rurę dolotu, odkręcasz na dole rurkę od kolektora wydechowego, odkręcasz 3 imbusy od kolektroa dolotowego i wyjmujesz

Opublikowano
  • Autor

A jaki tam oring wchodzi ?

Opublikowano

nie pamietam co tam dokładnie siedzi ale chyba uszczelka.

Opublikowano

Numer o-ringu N90927302 62x3 miedzy kolektorem a egr.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Numer o-ringu N90927302 62x3 miedzy kolektorem a egr.

Ale ta uszczelka/sylikon wyszedl spod tego kapturka/grzybka, a nie na laczeniu EGRU

http://allegro.pl/f90-zaslepka-zamiennik-flansza-egr-tdi-awx-kpl-i4845012407.html

btw znalazlem takie cos....ktos tego moze uzywa ?

Opublikowano

sebul, a co z klapą gaszącą ? ? ? Chcesz ryzykować samozapłon ? Do tego szarpanie przy gaszeniu, co w dalszej perspektywie odbije się na poduszkach... Spróbuj wyczyścić, dać nowe uszczelniacze i ewentualnie zaślepić.

Opublikowano
  • Autor

sebul, a co z klapą gaszącą ? ? ? Chcesz ryzykować samozapłon ? Do tego szarpanie przy gaszeniu, co w dalszej perspektywie odbije się na poduszkach... Spróbuj wyczyścić, dać nowe uszczelniacze i ewentualnie zaślepić.

Spokojnie, tylko zapytalem o to bo znalazlem, nie mam zamiaru takiego czegos uzywac :) Wlasnie mysle zeby go wyczyscic ale to musze miec jakies wolne pare dni :) Poki co nic sie nie dzieje :) Tylko zaciekawil mnie ten sylikon spod tego grzybka :)

A tak jeszcze tu zapytam, jak sprawdzic czy EGR nie puszcza podcisnienia ? Odlaczyc od niego przewod i zaslepic ? Zrobic to na odpalonym silniku czy zgaszonym i odpalic jak bedzie zaslepiony przewod ?

Opublikowano

Załóż na króciec EGR wężyk z porządną strzykawką i zaciąg, będziesz czuł czy trzyma podciśnienie czy ucieka ;)

Opublikowano
  • Autor

Dzieki ! :) Jutro skocze do apteki po strzykawe i bede testowal :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.