Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip AFN a przebieg


KubaS__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad podniesieniem mocy w moim Audi. Mowa o 1.9 AFN seria 110km. O stan jednostki się nie obawiam bo na podstawie testów podzespołów silnika i oględzinach (chociażby przy wymianie uszczelki pod głowicą) wszystko jest jakby świeżo z Ingolstadt wyjechało. Tylko jedyne co mnie może martwić w tej zabawie to przebieg - mamy nalatane 418tkm. Chodzi mi jedynie o podstawowy chip, tj. niby 140km i 300Nm. Co o tym myślicie?

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem kiedyś w a3 przebieg niby ( 230 tys ) lecz od handlarza i bity dość mocno liczę na ok 350.... po chipie 137 Km i tak przejeździłem około 40 tys bez problemow (zmiana oleju co 10 tkm ) sprzedany i dalsza historia nie znana.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moje kupiłem 3-4 lata temu, to miało 310tkm. Przebieg był potwierdzony, a samo auto od tzw. znajomego handlarza.

Oliwę zawsze wymieniam co 10tkm, filtry Mannowskie.

Edytowane przez KubaS__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to jedno a stan motory to drugie. Jeśli jesteś pewny tego że jeździł na dobrych olejach i panewy miały dobre smarowanie. Oraz że osprzęt również jest w dobrym stanie to śmiało możesz kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Juro będę dzwonił ile to kosztuje, jakie terminy itd. Najgorsze jest to, że każdy poleca innego tunera. Na Śląsku jest "tego" pełno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na blacie 300 tyś ?,realnie pewnie z 500 albo i lepiej,chip na 138/300 od ponad roku się zepsuć nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz się przejechać passatem b4 1Z 90KM co na blacie ma 621 tys km z czego ponad 200 tys km jest na podkręconej mocy do 117/290 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek nasuwa się jeden... 1.9 na prawdę są nie do za.... :D

A cenowo ile taka impreza może wynosić? Około tysiaka, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki tuner. Kiedyś pytałem kilku w mojej okolicy i program kosztował od 700 do 1100zł za program na oryginalnym osprzęcie, maksymalnie 1500zł za program jeśliw aucie było coś dłubane (inne wtryski, turbo,fmic itd, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stage 1 było przy przebiegu 512tyś :wink: Rób i się nie zastanawiaj jak silnik w takim stanie jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jedno. Gadałem z gościem od układów wtryskowych i mówił, żebym przed szczepieniem wymienił końcówki wtrysków. Zaraz będę sprawdzał ile by to kosztowało...


A co jakby wsadzić wtryski 216 do AFNa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz 216tki to może bardziej kopcić. Najlepiej jest zrobić sam program, a jak Ci będzie mało, to wsadzisz 216tki i jakieś lepsze turbo AWX/AVF i będziesz miał ze 170km :)

Wtryski Ci już leją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leją, autko nie kopci i pali 5-6l. Właśnie obawiam się, że może zacząć kopcić po chipie, bo jakby nie patrzeć polega on głównie na zwiększeniu dawki, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leją, autko nie kopci i pali 5-6l. Właśnie obawiam się, że może zacząć kopcić po chipie, bo jakby nie patrzeć polega on głównie na zwiększeniu dawki, nie?

Dawki i ciśnienia doładowanie czyli ilości powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jarol, że jesteś z Zabrza i niedawno robiłeś identycznego AFNa. Podasz na PW cenę usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele :facepalm:

chcesz tanio jedź zrób sam program, chcesz więcej mocy wsadź wtryski tzw. 216 i wtedy program.

Nic nie będzie kopcić jeśli program ktoś kumaty zrobi, bo jak to ma robić Czesiek ze stodoły to szkoda auta i kasy

Temat tysiące razy wałkowany, poszukaj trochę na forum to wiele ciekawych i mądrych rzeczy się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że chce cokolwiek zrobić tanio. Pierwszy raz będę miał jakiekolwiek chipowane auto, więc stąd tyle wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...