Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak odcięcia zapłonu AVJ


popiel

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim audi AVJ zauważyłem że nie ma odcięcia zapłonu, ani na postoju ani jak przeciągnę go na obrotach, przy ok 6.5 tyś obrotów kończy łagodnie jak diesel, czym to może być spowodowane??

brak jakichkolwiek błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sprowadzone z Holandii, a ja nic nie robiłem z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to koło tego coś kończy ale nie odcinką tylko spokojnie stopniowo zwalnia obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma odcięcia to coś z programem. sprawdz na komputer może coś masz wpięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumie tego tematu jak by nie bylo odciecia to krecicl by sie do 8 tys az do padniecia a jak zatrzymuje sie w okolicach fabrycznego odciecia to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma charakterystycznego rututututu.... Tylko do tych obrotów i trzyma je bez odcięcia tylko na tym kończy swój obrotomierz. Nie wiem jak to opisać inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie że tak ma. To oznacza że działa prawidłowo - tak ma być dla 1.8T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja naprawdę mam zmieniony jakiś program w kompie lub chipa? Bo kolega ta audi z takim samym silnikiem i nie ma do mnie nawet startu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie ale zmierz sobie przyśpieszenie 0-100km/h jak będzie wynik poniżej 9s to masz program jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zmierzyłem przyspieszenie ale na oponach zimowych i przy obecnych warunkach(wilgotny asfalt i na 2 biegu migające ESP) wychodzi mi 7.9sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bexie w quattro powinno być 8.4 oczywiście dane książkowe..... to ciekawe ile ty masz tam kucy pochowanych pod maską.....czyżby wycieczka na hamownie cie czekała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz program na bank.Nie wiem jak z dokładnością pomiaru ale czas ci wychodzi lepszy niż BEX.Prawie jak ASN w manualu jeśli wierzyć danym technicznym :).No moje to tam masz okolice 200 koni.Tyle ile z tego na początek się wyciąga.

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatny błąd pomiaru na pewno jest, sprawdzę dokładnie jak będzie ładny słoneczny dzień, wizyta na hamowni będzie na wiosnę


Masz program na bank.Nie wiem jak z dokładnością pomiaru ale czas ci wychodzi lepszy niż BEX.Prawie jak ASN w manualu jeśli wierzyć danym technicznym :).No moje to tam masz okolice 200 koni.Tyle ile z tego na początek się wyciąga.

nie no bez przesady raczej do 3.0 to polotu nie ma, nie wiem jak jeździ 3.0 bo nie miałem z tym styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o danych katalogowych. :wink: .Zdrowe 3,0 powinno mieć niskie 7 do 100.Jak masz w miarę dobry ten pomiar to te ok.pół sekundy by wychodziło więcej na tych 20-25 koniach.Tak jak masz lepiej od BEX te ułamki jak faktycznie tam masz pod 200.Musisz pojechać na hamownię wtedy będziesz wiedział co tam masz grane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówiłem, że jak nie ma odcięcia to chip z allegro lol

Zajrzyj do komputera pewnie masz coś wpięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...