Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oznaczenie skrzyni 6 biegów 1.8T BFB bez quattro


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy większych prędkościach na 5-tym biegu jest dość głośno. Krótką chwilę miałem Mondeo ST220 i z doświadczenia wiem, że szósty bieg rozwiąże ten problem.

Czy w ogóle wychodziły z tym silnikiem skrzynie "szóstki"? Szukam po internecie, nie mogę znaleźć oznaczenia...

Co prócz skrzyni musiałbym wymienić,(o ile byłaby taka możliwość)?

Podkreślam- nie mam i nie chcę mieć quattro- o tym pełno na forum i w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem.... Moze jakiś posiadacz BFB + 6 bieg ośka zajrzy do naklejki serwisowej i sprawdzi kod skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzynie występowały tylko w BEX, nie wiem czy w BFB z napędem na przód, były montowane fabrycznie skrzynie sześciobiegowe.


Co nie zmienia faktu, że skrzynia podejdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 6b do silnika o Kodzie bfb,przód napęd były montowane lecz to były rodzyneczki ale nie zmienia to faktu że były montowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 6b do silnika o Kodzie bfb,przód napęd były montowane lecz to były rodzyneczki ale nie zmienia to faktu że były montowane

Być może, bynajmniej takiej informacji nie ma, ani w Etce ani w Elsie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 6 speed dla ośki 1.8T: HES, GEA :wink:

Skrzynia HES jest pod Quattro, przerobiłem ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czyli tylko GEA? Reszta skrzyń jest pod traktory, co za tym idzie maja inne przełożenia... Chyba prościej będzie zrobić swap na kłatro, graty do tego walają się po allegro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro i na szrotach szukałem i HES są do Quattro...

Napisałeś szukałeś, a czy oznaczenie skrzyni widziałeś na własne oczy czy tak mówili Ci handlarze ?

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawali mi oznaczenia i numery skrzyń, nawet w Quattro, bo byłem gotowy kupić z całym napędem, dlatego mogę powiedzieć że jestem pewny, ale jeżeli chodzi o koszta przekładki na Quattro, to jak pogadałem z kilkoma mechanikami, to jest to niezbyt nieopłacalne, jeżeli oddawał bym do mechanika, bo nie mam sprzętu i umiejętności, żeby taką operację przeprowadzić, dlatego szukam skrzynki do ośki albo trzeba będzie zmienić auto na takie z szóstką.

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a może najpierw chcesz się przejechać takim autem z 6-stką i nie polecam skrzyni GEA mam ją sam wyje i nie można jej nigdzie dostać a obroty to różnica jakieś 200 obrotów między 5 biegową a 6 biegową narazie jestem na na etapie poszukiwań warsztatu Tak więc zostań przy 5biegach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie podobnie, jak w STeku z nadbiegiem i będzie ciszej. W 1.8T przy wyższych prędkościach jednak dźwięk silnika jest trochę uciążliwy dla uszu z tą skrzynią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, lepiej 5b czy 6b? Jeśli miałbym szukać skrzyni 5b to jaki kod skrzyni byłby najlepszym wyborem do swapa? Bo jeśli 6b to innej możliwości jak Skrzyni Gea nie ma co szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...