Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Jakie opony do oryginalnej 17

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie czy zakładał ktoś na poniższą felgę (oryginał 17 cali w odnośniku) oponę o innej szerokości niż dedykowane 235/45R17. Wiem że bez problemu wejdą opony 225/45R17 ale czy może ktoś zakładał 215/50R17 ?

Ewentualnie czy próbował ktoś założyć 205/50R17 ? Pytam ponieważ mam zamiar kupić zimówki a wiadomo że węższa opona na zimę lepsza, ale z racji tego że felga jest szeroka 7,5 cala to nie wiem czy w ogóle te dwie węższe opony na nią wejdą, czy nie będą naciągnięte.

Oryginalna 17

Opublikowano
  • Autor

tak wiem dzieki, przegladalem te tabelke, ale to jest teoria, a ja che wiedziec jak to jest w praktyce, czy np. ta opona 205/50R17 nie bedzie za bardzo naciagnieta itd.

Opublikowano

Ja mam 215/45/R17 (letnie, ale to i tak nie ma znaczenia) i jest :good: Z węższymi może być już problem.

Opublikowano
  • Autor

No i kupiłem i założyłem opony o szerokości 215 i mogę napisać że na oryginalną 17 o szerokości 7,5 cala wchodzą bez problemu i ładnie wyglądają.

Opublikowano

215/45 do B6 to już lekka przesada. Raczej 215/50 - w B6 fabryczny rozmiar 17'' to 235/45.

Opublikowano
  • Autor

215/45 do B6 to już lekka przesada. Raczej 215/50 - w B6 fabryczny rozmiar 17'' to 235/45.

A czy ja napisałem że 215/45 ?? Dokładnie fabryczny rozmiar to 235/45R17, zamienniki to 225/45R17 albo 215/50R17. Generalnie na zimę lepsza węższa opona o wyższym profilu, kupiłbym 205/50R17 ale felga za szeroka 7,5 cala (chociaż podobno da się założyć)

Opublikowano

205 na felgę 7,5 powinno być ok, tylko na zimę raczej polecam podnosić profil, a nie obniżać. Zostałbym przy 215 oponach. Napisałem, że 215/45 nie jest odpowiednie do B6, bo ten rozmiar został polecony, wolałem rozwiać wątpliwości.

Opublikowano

205 na felgę 7,5 powinno być ok, tylko na zimę raczej polecam podnosić profil, a nie obniżać. Zostałbym przy 215 oponach. Napisałem, że 215/45 nie jest odpowiednie do B6, bo ten rozmiar został polecony, wolałem rozwiać wątpliwości.

Nie polecałem tego rozmiaru. Napisałem to tylko żeby potwierdzić że z 215 nie ma problemu.

Opublikowano

Witam, mam pytanie czy zakładał ktoś na poniższą felgę (oryginał 17 cali w odnośniku) oponę o innej szerokości niż dedykowane 235/45R17. Wiem że bez problemu wejdą opony 225/45R17 ale czy może ktoś zakładał 215/50R17 ?

Ewentualnie czy próbował ktoś założyć 205/50R17 ? Pytam ponieważ mam zamiar kupić zimówki a wiadomo że węższa opona na zimę lepsza, ale z racji tego że felga jest szeroka 7,5 cala to nie wiem czy w ogóle te dwie węższe opony na nią wejdą, czy nie będą naciągnięte.

Oryginalna 17

Witam. Zamontowałem zimówki 225/45/17 fabrycznie były 235/45/17 i jest :good: . Ale jeśli znajdziesz 215/50/17 to polecam na pewno felga będzie bezpieczniejsza bo dziur już teraz nie brakuje !!!

Opublikowano

ja również na zimę zmieniłem 235.45.17 na 215.50.17, opony BS blizzak.

Jeżdze tydzień, póki co jest ok, ale zimy póki nie ma :wink4:

Opublikowano

Ja mam obecie na takiej feldze założone 225/50/17 ale już są sliki więc przy wymianie kół letnie na zimowe pytałem gumiarza czy na tą felge co podałeś na zdjęciu da się założyć 205/50/17 powiedział że raczej się da założyć ale bedzie opona zcięta do środka i moze to nieładnie wyglądać więc szukam już 225/?/17 na lato, po zalożeniu zimowek 205/55/16 lepiej mi się jeżdzi niż na letnich 225/50/17

Opublikowano
  • Autor
pytałem gumiarza czy na tą felge co podałeś na zdjęciu da się założyć 205/50/17 powiedział że raczej się da założyć ale bedzie opona zcięta do środka i moze to nieładnie wyglądać

no właśnie też jestem ciekaw jakby to wyglądało w realu

Opublikowano

Witam, ja mam założone 205/50/17 zimówki, nie było problemu z założeniem, letnie też takie miałem jak kupiłem i nie było tragedii ale teraz jak będe zmieniał na letnie to 225/45/17 :good:

Opublikowano
  • Autor

Witam, ja mam założone 205/50/17 zimówki, nie było problemu z założeniem, letnie też takie miałem jak kupiłem i nie było tragedii ale teraz jak będe zmieniał na letnie to 225/45/17 :good:

hej kolego a napisz cos wiecej jak leza te opony na tej feldze ? jak to wyglada ? ladnie czy nie ? czy boki nie sa zeskosowane ?

Opublikowano

Witam, ja mam założone 205/50/17 zimówki, nie było problemu z założeniem, letnie też takie miałem jak kupiłem i nie było tragedii ale teraz jak będe zmieniał na letnie to 225/45/17 :good:

hej kolego a napisz cos wiecej jak leza te opony na tej feldze ? jak to wyglada ? ladnie czy nie ? czy boki nie sa zeskosowane ?

jak masz zdjęcia jak ten rozmiar 205/50/17 wyglada na tej feldze 7,5' to wklej jak możesz

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem jak wyglądają te zeskosowane boki ale jutro postaram sie zrobić parę fotek[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 17:51_________________________________________________Tak wyglądają te 205/50/17 sory za to jedno zdjęcie , nie wyszło

http://img125.imageshack.us/my.php?image=24112008025dv0.jpg

http://img505.imageshack.us/my.php?image=24112008026bk5.jpg

Wyglada dobrze, napisz jeszcze jaką masz szeroką felgę w calach

Opublikowano

Camel88 a mógłbyś Ty zrobić fotki swoich? również chciałem coś mniejszego założyć a mam taka samą felge jak Ty. Pokaż jak to wygląda. Rozumiem,ze teraz masz 215/50/17 tak?

Opublikowano
  • Autor

spox jutro zrobie to wstawie, z braku laku i kasiory zalozylem uzywane 215/45R17, generalnie lepiej by bylo jakby byly nowe 215/50R17 ale coz .... w stosunku do kola podstawowego jakim jest rozmiar 195/65R15 w/w wymienione jest mniejsze na obwodzie o 9,2 mm, co daje 1,4% różnicy średnic, a z tego co wiem dopuszczalne jest chyba 4 %

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.