Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z EPC / IMMO


Lucjan89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ nie miałem pojęcia gdzie zamieścić ten temat zdecydowałem się napisać w tym dziale.

Od jakiegoś czasu moje auto zachowuje się jak kobieta. Codziennie ma swoje humory, ale przejdę do rzeczy.

Problem zaczął się jakiś tydzień temu kiedy chciałem odpalić auto.

Standardowo zawsze po odpaleniu zapłonu zapalały się kontrolki w tym EPC + IMMO. Kiedy kontrolka IMMO gasła i została EPC auto odpalało bezproblemowo.

Niestety tego dnia kontrolka EPC w ogóle się nie zapaliła. Świeciła się non stop od IMMO. Silnik kręcił normalnie, ale mogłem zapomnieć o odpaleniu.

Odpuściłem. Następnego dnia z rana było już ok. Kontrolki paliły się w standardowej kolejności. Auto odpaliłem Pojechałem w swoją drogę.

Kiedy tylko dojechałem do celu i zgasiłem silnik. Po 20 minutach postoju już go nie odpaliłem. Kontrolka EPC się nie zapaliła i świeciła tylko od IMMO.

Po 10 minutach prób przekręcania kluczyka i modleniu się aby kontrolka EPC się zapaliła zadzwoniłem do znajomego, który przyjechał ze swoim

notebookiem i kablem, odczytując tym samym błędy mojego auta. Moim oczom ukazało się to:

mrnv2i.jpg

Chwile potem poczytałem troszkę o tym błędzie 17978 - podobno skasowanie tego błędu powodowało, że problem ustępował. Tak faktycznie znajomy zrobił i auto odpaliło.

Niestety po dojechaniu do domu i próbie ponownego odpalenia auta... kontrolka EPC się już nie zapaliła i auta nie odpaliłem. Ponownie podłączyliśmy notebooka po kablu

i komputer nie pokazał już żadnych błędów. Czego to może być w końcu wina? Na początku myślałem, że będzie trzeba wymienić komputer. Potem padły sugestie, że może to być

cewka od immobilaisera.

Jeszcze później zauważyłem pewną zależność. Kiedy kontrolka EPC się zapala z przodu auta i z tyłu słyszę taki cichy 'cyk'. Jednak kiedy EPC się nie zapala ten 'cyk' słyszę tylko

z przodu. Wygląda to tak jakby nie załączała się pompa paliwowa - a pompę paliwową wymieniałem na nową niecałe pół roku temu. Wtedy pomyślałem może to być akumulator.

Podjechałem do mechanika kiedy auto odpaliło podłączył swój sprzęt i stwierdził, że akumulator jest sprawny. Napięcia itd. ładnie trzyma.

Niestety kiedy wróciłem do domu auto znowu za cholerę nie chciało zapalić - bawiłem się w przekręcanie kluczyka z 30 minut. Wtedy poprosiłem sąsiada aby podjechał swoim autem i po kablach

podłączył swój aku do mojego. Po minucie "podładowania" aku EPC się zapaliło i auto odpaliło. Nie wiem czy to przypadek czy zbieg okoliczności, ale nie mam pojęcia co w końcu jest nie tak.

Czy ktoś miał podobny problem? Nie mam pojęcia już co robić i na co się nastawić. Bardzo proszę o jakieś sugestie lub pomoc.


Na prawdę nikt nie jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami najpierw przyczyn trzeba szukać z najprostszych rzeczy jak bezpiecznik lub przekażnik.Tu kolejne potwierdzenie bo czasem wymienisz pół auta a winny bedzie przekażnik.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...