Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 problem z podpięciem kamery cofania


monia12

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. potrzebuję pomocy w podpięciu kamerki cofania.Kamerka montowana w miejsce podświetlenia tylnej rejestracji.Z racji tego ,że elektryk będzie miał czas zająć się tym dopiero w połowie przyszłego tygodnia,mój tata chce sam to zrobić. Wszystko jest już zainstalowane kamerka na miejscu przewody pociągnięte.Zostało najważniejsze podpięcie zasilania kamerki pod światło wstecznego +i- tak aby przy wstecznym pojawiał się obraz.Problem jest taki że nie wiemy który przewód we wiązce idącej do tylnej lampy od strony kierowcy jest od światła wstecznego i gdzie ewentualnie zmasować drugi przewód.Mógłby ktoś z kolegów podpowiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinając się zrobiłem to przez przekaźnik. Stały "+" wziąłem z zapalniczki (w Avancie po prawej stronie) drugi "+" czyli uruchamiający przekaźnik właśnie musi być ze światła cofania (który Ci nie powiem, po prostu tata niech użyje zwykłej żarówki, włączy wsteczny i szuka gdzie jest prąd), dalej masę na przekaźnik również wziąłem z zapalniczki. Stosując przekaźnik napięcie jest stabilniejsze na zasilanie kamery - tak radziłbym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...