Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dodatek do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2


grzes791

Rekomendowane odpowiedzi

panowie szybkie pytanie co myślicie o dodatku do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2 czy ktoś to stosuje w naszych 1.8T i w ogóle czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat czy warto się w to bawić z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam


widzę ,że nikt się nie chce wypowiedzieć bądź też nic nie wie na ten temat szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używałem żadnych dodatków lub środków czyszczących do oleju / wtrysków bo uważam że to bajery które nie koniecznie cokolwiek autku pomagają. Wyjątkiem jest płukanka którą nawet ostatnio zastosowałem u siebie (też z LM) i to MOŻE faktycznie coś daje bo chyba zmniejszyło się zużycie oleju - ostatnio na 12tkm spaliła ok. 0,7l oleju LM SHT 5w40 i coś mi się wydaje że do przyszłej wymiany będzie to tym razem max 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szybkie pytanie co myślicie o dodatku do oleju LIQUI MOLY Oil Additiv MOS2 czy ktoś to stosuje w naszych 1.8T i w ogóle czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat czy warto się w to bawić

Stosowałem w różnych silnikach przez wiele lat.

Polecam jednak bardziej dwusiarczek wolframu lub nanoceramiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś się ruszyło w temacie miło

ja najpierw zakupiłem a dopiero pomyślałem żeby ruszyć temat na forum i coś więcej się dowiedzieć żeby po wlaniu tego przypadkiem sobie nie poprawić .A podpowiedzcie mi czy warto jest zalać jakąś płukankę ???? autko ma nalatane 340 000 z czego ostatnie 30 tyś latało na motulu x-clean 5w30 a teraz 15 000 zrobiłem na liqui moly synthoil high tech 5w40 z góry wielkie dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym przebiegu to najlepiej zrobić płukankę i wyczyścić smok + miskę z syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu cię może zaskoczę kiedyś przez głupotę popsułem miskę olejową i była ściągana do spawania i ku mojej radości było tam czyściutko przy wymianie uszczelniaczy na wałkach rozrządu jak również pod klawiaturą nie stwierdziłem jakiś dziwnych zaległości syfu i stąd moje pytanie na temat własnie owej płukanki czy jest sens się w to bawić????

Edytowane przez grzes791
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz to wlej, przeciez nie zrobili tego zeby psuc silniki tylko poprawiac ;p Moze to cos da, moze nie, takie preparaty moga dzialac jako placebo rownie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe panowie ten internet to samo zło hihihih troszkę poczytałem na temat tych dodatków i ile ludzi tyle opini ale jak zszedłem na temat ceramizera to już w ogóle bania pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w warunkach domowych nikt tak naprawdę nie sprawdzi wartości takiego dodatku. Chyba że autko wypija ciut oleju a po takim dodatku zużycie się zmniejszy. Większe znaczenie ma chyba używanie dobrego oleju. Ja kilka wieków temu posiadając koreańczyka który potrafił wypić 1l od wymiany do wymiany to po zmianie oleju na lepszy prawie skończyło się dolewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używałem żadnych dodatków lub środków czyszczących do oleju / wtrysków bo uważam że to bajery które nie koniecznie cokolwiek autku pomagają. Wyjątkiem jest płukanka którą nawet ostatnio zastosowałem u siebie (też z LM) i to MOŻE faktycznie coś daje bo chyba zmniejszyło się zużycie oleju - ostatnio na 12tkm spaliła ok. 0,7l oleju LM SHT 5w40 i coś mi się wydaje że do przyszłej wymiany będzie to tym razem max 0,5l.

Mniej zjadł prędzej przez to, że zima i niższe temperatury... Nie ma takiego pieca pod maską jak w lecie przy +30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...