Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł na interes --- myjnia ręczna


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

ja poszedłbym w trochę innym kierunku - samoobsługowa myjnia bezdotykowa 24h/365 dni w tygodniu. inwestycja na parę stówek ale zwraca się w mig bo tego jest na razie mało a ludziom się podoba. a jak brat bezrobotny do dostanie 40k PLN na start i szansę na bezzwrotną pożyczkę w wysokości 70% wartości inwestycji.

Kolego, jakie 40k PLN na start? Brałeś takie dofinansowanie? Powiedz mi skąd? Poza tym masz bank i jesteś w stanie chłopakowi dać kredyt na te pare stówek? Myślę, że walnąłeś jakieś przypadkowo zasłyszane i zniekształcone fakty...

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to ~14k PLN na pierwszą działalność (czyli trzeba być bezrobotnym)

Można też dostać dofinansowanie z UE na rozwój firmy (nie trzeba być bezrobotnym, można mieć już zarejestrowaną firmę) - to jest bardziej skomplikowane i wymaga więcej czasu, ale można dostać 60% od inwestycji do 40k PLN (podobno w przyszłym roku ma być więcej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłbym w trochę innym kierunku - samoobsługowa myjnia bezdotykowa 24h/365 dni w tygodniu. inwestycja na parę stówek ale zwraca się w mig bo tego jest na razie mało a ludziom się podoba. a jak brat bezrobotny do dostanie 40k PLN na start i szansę na bezzwrotną pożyczkę w wysokości 70% wartości inwestycji.

Kolego, jakie 40k PLN na start? Brałeś takie dofinansowanie? Powiedz mi skąd? Poza tym masz bank i jesteś w stanie chłopakowi dać kredyt na te pare stówek? Myślę, że walnąłeś jakieś przypadkowo zasłyszane i zniekształcone fakty...

Dofinansowanie z Urzędu Pracy to ~14k PLN na pierwszą działalność (czyli trzeba być bezrobotnym)

Można też dostać dofinansowanie z UE na rozwój firmy (nie trzeba być bezrobotnym, można mieć już zarejestrowaną firmę) - to jest bardziej skomplikowane i wymaga więcej czasu, ale można dostać 60% od inwestycji do 40k PLN (podobno w przyszłym roku ma być więcej...)

faktycznie, trochę przekręciłem, bo na start dostaje się 14k pln z urzędu pracy ale o dofinansowaniu inwestycji mam inne informacje - 70% wartości inwestycji do 2 mln (oczywiście inwestycja/etap inwestycji muszą być skończone a podstawą wypłaty są faktury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomysł i dobry ..tylko coraz częściej powstają myjnie samoobsługowe gdzie wrzucamy "pjątaka" i myjemy sobie autko :kox:

Te myjnie bezdotykowe to porazka..., tam mozna tylko opłukac auto a nie umyć :naughty: Przynajmniej na moim srebrnym kolorze widać, że auto dalej jest brudne :thumbdown:

A taka myjnie reczna to co innego, bardzo dobry pomysł na interes :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak często myjesz auto, jeżeli co 1-2 dni to płuczesz i po sprawie, a raz w tygodniu porządne mycie :)

z tego, co widzę jak funkcjonują takie myjnie to bezdotykowa wydaje mi się lepszym pomysłem, ale skoro autor tematu nie rozważa takiej opcji to myślę, że możemy skończyć OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie odpowiedziałeś mi na mój post odnośnie dokładnej lokalizacji ale z dalszych wypowiedzi wnioskuję, że koło stacji paliw w Płoskiem. Po moich przemyśleniach ze strony ewentualnego klienta to powiem Ci, że to nie jest dobra lokalizacja ponieważ troszkę za daleko od potencjalnego klienta w koło same domki jednorodzinne gdzie ktoś już tu pisał praktycznie każdy sam sobie myje. Nie wiem czy brałeś opcje mycia busów bo jest tego u nas dużo. Co mogę podpowiedzieć to zorientuj się czy gdzieś w mieście nie ma jakiegoś budynku co by można było zaadoptować na taka myjnię. Tak przychodzi mi na myśl czy przypadkiem na Starowiejskiej w bazie Kolumny Transportu Sanitarnego tam była myjnia ale nie wiem czy jeszcze prosperuje może jest to do wynajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł.Też długo nad tym myślałem .Ale po wejściu do Unii strasznie się zmieniły przepisy :evil:

Ale trzymam kciuki :) jak otworzysz daj znać jak idzie i co jak co :)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haisu to z tego nie ma.....ale jakoś się to turla.

Kłopot jest w tym iż:

- aby utrzymać niską cenę za usługę zaczyna się problem z utrzymaniem jako takiego poziomu obsługi... Robione jest wszytsko na akord najtańszymi środkami na bazie rozpuszczalników. Człowiek widzi że sie do tego ludzie nie przykładają... no bo i jak ? Za profi usługe trzeba konkretnie zaplacic ale mentalność ludzi w polsce jest jaka jest i sie długo jeszcze pewnie nie zmieni.

- proszkami kerszer będzies moze pral na początku... ale potem.... przejdziesz na tansze zamienniki bo trzeba będzie ciąc koszty...

To nie jest propozycja... ale może rozważ coś czym zmiażdzysz konkurencje:)

- Rabaty dla handlarzy (duże)

- Rabaty dla taksówkarzy (duże)

- Zniżki dla emerytów

- Zakup średniej klasy odkurzaczy (puzzi)

- Zakup bardzo dobrej zagranicznej chemi dla programów "złotych"

- Zakup chemi ogólnodostępnej dla branż dla programów "ekonomicznych"

- Pomieszczenie w którym odbywa się mycie fajnie by było jakby przedstawialy zdjęcia aut umytych programami "złotymi" zza pleksi :) Klient to lubi :)

- Wysoka kultura osobista (a nie ze kolesie z piwkiem myja szmatami fury przy okazji je rysujac)

- Programy zima/lato

- Czyste miejsce dla ludzi czekających w kolejce/ automacik do kawki (za grosiki aby pokryc koszty- zysk= 0)

Program ekonomiczny jest mało ciekawy....wiadomo ocb

Natomiast w "złotym" jako klient chciałbym :

- aby auto mi sie błyszczło jak prawie że z salonu (polerka na mokro) na zewnatrz i mycie np. tyh miejsc przy zawiasach przy listwach gdzie zbiera sie syfi tam tez pastą)

- woskowanie plastikow w srodku (widziałem robote i omg... :shocked: )

często jest tak że ludzią się wydaje ze jak zapłacą wiecej to będzie lepiej...Za złoty trzeba by konkretnie kasowac i umawiać się na konkretny dzień z zaliczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego w płoskim :>

Faktycznie trzeba bedzie pomyśleć i to głęboko bo dzisiaj dowiedziałem się że najprawdopodobniej trzeba będzie montowac tzw separator równiez z ochronąśrodowiska są problemy - zdobycie stosownych zaswiadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest propozycja... ale może rozważ coś czym zmiażdzysz konkurencje:)

- Rabaty dla handlarzy (duże)

- Rabaty dla taksówkarzy (duże)

- Zniżki dla emerytów

Z taksówkarzy bym zrezygnował... Zamiast nich uderzył bym do jakiejś większej firmy gdzie mają przedstawicieli handlowych i tam zaniósł ofertę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu jest myjnia ręczna na kilka stanowisk - no i się przyjeła , ale chyba dlatego młode laski tam pracują :polew:

Ale tak na poważnie myślałeś o myjni, ale dla Tirów !! ?? - cysterny - autobysy - - widzę ,że tam zawsze jest ruch -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu jest myjnia ręczna na kilka stanowisk - no i się przyjeła , ale chyba dlatego młode laski tam pracują :polew:

Ale tak na poważnie myślałeś o myjni, ale dla Tirów !! ?? - cysterny - autobysy - - widzę ,że tam zawsze jest ruch -

chlopaki mowia ze dostanie ok 14k pln dofinansowania a ty mu myjnie tir proponujesz? :naughty: myjnia tir jednostanowiskowa to koszt miliona nowych zlotych. mowie oczywiscie o postawienie hali itp itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hale tam zaraz stawiać - wynająć -

no a jak się zgadają w paru to może jakiś kredyt wezną - chociaż dzisiaj ciężko

No to niestety zostaje zatrudnić jakieś ładne foczki i myć osobówki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...