Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] CHECK - czyli piętno dla ALT'ka


Wasiuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Długo się zastanawiałem czy kontynuować prowadzenie konta na tym forum gdyż wiedzę na temat motoryzacji mam dosyć ograniczoną ale szybko się uczę.

Kto zna mój temat w sekcji "Moje Audi" ten wie że trochę wtopiłem z zakupem swojego wozu. Zatem do rzeczy.

Piszę ten temat żeby pomóc tym którzy mają podobny bądź identyczny problem a mianowicie check.

Borykam się z nieustępliwym checkiem od chwili "tuż przed remontem". Auto jeździ, pali a co usunąłem błędy to check powracał. Jestem blisko jego całkowitej likwidacji!

Objawił się następującymi błędami:

-Zbyt bogata mieszanka

-Zbyt uboga mieszanka

-Sonda lambda

-Katalizator

Co zrobiłem w tym kierunku a nie było konieczne:

-Wgranie fabrycznego oprogramowania do komputera

-Wymiana dwóch czujników temperatury

Po wymianie takiej oto części:

wipuft.jpg

czyli tzw "gruchy" czy jakoś tak, zniknęły błędy bogatej i ubogiej mieszanki(50% sukcesu!).

Jutro jadę założyć tą tulejke (emulator spalin?) żeby oszukać komputer.

3majcie kciuki! Może wreszcie się uda! :))

PS: mam nadzieję że pomogłem

Proszę o zamknięcie tematu. Omyłkowo pdwójnie dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten emulator to o kant d...y można rozbić. jezeli chodzi o oszukanie drugiej sondy to wyłączenie programowe załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najzwyczajniej z poziomu komputera ją wyłączyć?

Się okaże, za darmo wpadnie ten emulator więc nie wybrzydzam bo dużo roboty jeszcze przy nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator jest tańszy i doraźnie załatwi kwestię błędu niesprawności katalizatora jednak na kontrolkę od mieszanki wpływu nie ma. Sprawdzony przepływomierz, ust. rozrządu oraz szczelność dolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzone. Ale jak napisałem wyżej błędy mieszanki zniknęły po wymianie tej całej gruszki, której nazwy nie znam nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONDA TRZEBA BY SPRAWDZIĆ JEJ SINUS NA KOMPIE , EMULATOR POMÓGŁ BY JAK MIAŁBYŚ NIESPRAWNŚĆ KATALIZATORA U MNIE CHULA

Edytowane przez dybsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero go odebrałem. Jazda ok nawet powiem lepiej. Czuję jakoś więcej mocy, nie jest taki zmulony! Zobaczymy co będzie za dzień lub dwa.

Moc czuje większą ale w rezultacie skończyło się identycznie jak po każdej naprawie...check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym temacie to wkleić, lecz skoro jest o Check-u to zapodam tutaj. A więc po ostatnich wymianach filtrów i olejów po przejechaniu 30km zapalił się ponownie Check i dodatkowo jeszcze:

W piątek jadę na komputer ustalić co to za błędy i w razie czego usunąć. Tylko mam pytanie, czy jak zaświeci check po raz któryś znowu, to jeździć normalnie czy jednak warto za każdym razem podjechać na VAG. ??

cKa20WL.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapalonym checku jeżdżę już pół roku i nic się nie dzieje i na pewno nic szczególnego się nie wydarzy, to samo robi setki użytkowników alta ..Nie wiem dla czego zapala sie u mnie jeśli auto śmiga jak szalone i spalanie w normie?. Pokłońmy się nad wyraz czułej elektronice :wink: Jeśli będziesz jeździł za każdym Razem na Vaga do zostawisz tam fortunę ,bo po każdym skasowaniu í tak zapali się po przejechaniu znowu bodajże 100 km.Kup sobie Vaga który łączy się z androidem przez bluetooth i kasuj sobie od ręki telefonem.

Edytowane przez monia12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapalonym checku jeżdżę już pół roku i nic się nie dzieje i na pewno nic szczególnego się nie wydarzy, to samo robi setki użytkowników alta ..Nie wiem dla czego zapala sie u mnie jeśli auto śmiga jak szalone i spalanie w normie?. Pokłońmy się nad wyraz czułej elektronice :wink: Jeśli będziesz jeździł za każdym Razem na Vaga do zostawisz tam fortunę ,bo po każdym skasowaniu í tak zapali się po przejechaniu znowu bodajże 100 km.Kup sobie Vaga który łączy się z androidem przez bluetooth i kasuj sobie od ręki telefonem.

No wiesz może jestem przewrażliwiony po prostu, jak na pierwszy raz z takim autem. Zobaczymy jak będzie teraz jeszcze w piątek podjadę i ewentualnie potem już zostawię i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Długo się zastanawiałem czy kontynuować prowadzenie konta na tym forum gdyż wiedzę na temat motoryzacji mam dosyć ograniczoną ale szybko się uczę.

Kto zna mój temat w sekcji "Moje Audi" ten wie że trochę wtopiłem z zakupem swojego wozu. Zatem do rzeczy.

Piszę ten temat żeby pomóc tym którzy mają podobny bądź identyczny problem a mianowicie check.

Borykam się z nieustępliwym checkiem od chwili "tuż przed remontem". Auto jeździ, pali a co usunąłem błędy to check powracał. Jestem blisko jego całkowitej likwidacji!

Objawił się następującymi błędami:

-Zbyt bogata mieszanka

-Zbyt uboga mieszanka

-Sonda lambda

-Katalizator

Co zrobiłem w tym kierunku a nie było konieczne:

-Wgranie fabrycznego oprogramowania do komputera

-Wymiana dwóch czujników temperatury

Po wymianie takiej oto części:

wipuft.jpg

czyli tzw "gruchy" czy jakoś tak, zniknęły błędy bogatej i ubogiej mieszanki(50% sukcesu!).

Jutro jadę założyć tą tulejke (emulator spalin?) żeby oszukać komputer.

3majcie kciuki! Może wreszcie się uda! :))

PS: mam nadzieję że pomogłem

Proszę o zamknięcie tematu. Omyłkowo pdwójnie dodałem.

kolego gruszke kupowales nowa czy uzywana z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...