Treść opublikowana przez Deyv92
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tak nic nie przerabiasz w miejsce starego trójnika montujesz nowy
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Będzie pasował sam taki założyłem ma lepiej wyłapywać i odprowadzać olej do odmy z mgły olejowej
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Odpowietrznik czyli trójnik to jest to do czego masz podpiętą odmę i wchodzi do pokrywy zaworów.Jak będziesz zmieniał to kup z literką Q jest ulepszony ma jedną ściankę ściętą.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Witam Jak pisałem we wcześniejszym poście przy okazji wymiany oleju zalewałem tłoki nafta.Po pierwszym zalaniu obserwowałem jak nafty ubywa z tłoków.I tak licząc od rozrządu 1-nie ubywało 2-bardzo powoli ubywało 3i 4 ubywało równomierni i w miarę szybko.Po 12 godzinach dolałem nafty na 1 i 2 tłok i co jakiś czas obracałem wałem.Dopiero po takim zbiegu nafta zaczęła ubywać z 1 i 2 cylindra .Powtarzałem to przez kolejne doby aż do chwili kiedy nafta zaczęła równo zchodzić z wszystkich tłoków.Zalałem go z powrotem statym olejem rozgrzałem silnik a następni spóściłem stary olej wymieniłem filtr i zalałem nowym olejem.Teraz będę obserwował czy pobór oleju ulegnie poprawie.Zmoich obserwacji wynika że przy zalewaniu naftą ważne jest obracanie wałem.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Norma dla tego silnika to 502.00 czyli 5w oraz 10w.Co do przeróbki tłoków to firma z warszawy woła 1100 za komplet plus koszty wysyłki no i reszta kosztów zwiąnanych z rozebraniem i złożeniem silnika,Na forum audi a4 b8 /panika olejowa/możesz więcej poczytać /silniki 1.8 2.0 tfsi ten sam problem z olejem/Na naszym forum któryś z kolegów rowkował tłoki i pobór oleju znikł.Ja jeżdzę 3rok na motulu 10w40 pobór ok700 ml na 1000 km.Teraz mam wymianę i spróbuje terapi naftowej
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Olej 15w50 do silnika ALT się nie nadaje ze względu na zmienne fazy rozrządu którymi steruje wariator i zawór wysokiego ciśnienia,Olej ten jest po prostu za gęsty15w i przy niższych temperaturach będą problemy z poprawnąpracą w/w urządzeń.Jedynym rozwiązaniem poboru oleju jest przeróbka tłoków pod szerszy pierścień olejowy.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Każda wymiana pierścieni bez pomiaru średnicówką mija się z celem .Poczytaj sobie posty dajmona
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tu się już nic nie ułożyy jak wrucisz na żadszy olej to dalej będzie brał bo jedynm rozwiązaniem są szersze pierścienie a tym olejm możesz sobie tylko zaszkodzić
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
20w dla tego silnika to jawny sabotaż .Przy takiej gęstości oleju bedziesz miał problemy z wariatotorem który steruje zmiennym i fazami rozrządu bo zawór wysokiego ciśnienia nie poda oleju
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Witam.Przy ostatniej wymianie oleju postanowiłem wymienić czujnik poziomu oleju ponieważ wyskakiwał mi komunikat niskiego poziomu co 100 km.Teraz po przejechaniu 1000 km komunikat sie nie pojawia pomimo stanu oleju poniżej minimum.Czyżby czujnik był wadliwy
-
co to za rura
Do arka ja mam założo0ną obejmę bo cały czas mi się to spadało i teraz jest ok.
-
Sonda lambda-wymiana 2.0 alt
Jaką masz różnicę w poborze oleju po remoncie głowicy
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Witam. Potrzebuje link jesi ktos moze podeslac program vaga bo ten z forum sie nie otwiera( mialem go na kompie ale dziwnym trafem sie usunal plik vagcompl.exe i teraz nie moge go uruchomic.
-
Ciężko odpala po kilkugodzinnym postoju.
Do wymiany czujnik temperatury z tyłu silnika zielony 2 pinowy G2/G62.Miałem taki sam problem.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Mozesz podesłać link do tej aukcji?
-
czujnik g83
Wymieniałem właśnie ten czujnik przy chłodnicy Miałem taki sam błąd 17698 tak jak ty.Po wymianie i skasowaniu błędu już się nie pojawił.Wymianę robiłem sam około rok temu. Zawartość dodana 1 minute later Dodam jeszcze że czujnik przy silniku ma oznaczenie G2/G62
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Przepływka musi być konkretnie do tego silnika ori bosh bo inna nie będzie działała prawidłowo.Jeszcze mogę dodać że wcześniej miałem audi a3 1.6 z tymi samymi objawami i tam akurat żle działała 1 sonda ponieważ była założona o innych numerach.I tam po wymianie na ori auto jeżdziło normalnie
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Nie ma .Ona wydłuża lub skraca przepływ powietrza.Przyczna gaśnięcia jest inna. Jeździłem z złamanym cięgnem pół roku i nigdy auto mi nie gasło
-
A4 B6 2.0 benzyna ALT ciężko pali
Tak ten zielony
-
A4 B6 2.0 benzyna ALT ciężko pali
Miałem też problem z ciężkim odpalaniem.U mnie winowajcą okazał się czujnik temperatury G2/G62 ten z tyłu silnika.Dodam że teperatury na ECU i zegarach były dobre a jednak czujnik świrował. Trzeci tydzień po wymianie i auto odpala bezproblemowo.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dopytaj sie mechanika co to za pierścienie może z jakiego motoru pasują dużo ci bierze oliwy?
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Gaz ustawiał w czasie jazdy.Problem z odpalaniem rozwiązałem winny był czujnik temperatury G2/G62 po jego wymianie auto odpala bezproblemowo.Wezmę skan logów i pojadę jeszcze raz do gaziarza.Zastanawia mnie jeszcze napięcie sondy lambda czy pod obciążeniem nie ma za nisich wartości
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
co o tym sadzicie , po regulacji gazu pb : http://vaglog.pl/log-003_033_016_1c88NZ.html lpg : http://vaglog.pl/log-003_033_016_WoWEb2Y.html
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Damian przy okazji otwarcia maski trzeba było sprawdzić odmę czy Dalej zaciąga Olej
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Damian u mnie w grupie 006 wartości praktycznie mam cały czas na podobnym poziomie -3 4 3 natomiast w grupie 007 w miarę poboru oliwy wartości te maleją najwyższa zanotowana 55 i stopniowo maleje w miarę ubytku oliwy pobòr u mnie około 1l na 1500 km