Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przepustnica (?)


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Będąc na dianostyce mechanik próbował mi wyregulować przepustnicę ale okazało się, że jest już w agonalnym stanie i miałem się za inną rozglądać. Pytanie do was: czy lekki spadek mocy i wolne wchodzenie na obroty jest spowodowane właśnie przez przepustnicę? Wiem, że przez nią falują mi obroty na jałowym ale nie wiem czy mam ją też wiązać z wyżej wymienionymi objawami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jeśli źle reaguje na pedał gazu, zbyt wolno się otwiera, zbyt wolno zamyka, to nie dość, że auto będzie bardziej zamulone, to jeszcze może minimalnie więcej palić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

byłem się zapytać w sklepie to nówka do 1.8 kosztuje 1400 zł około, używana w dobrym stanie 500 zł. Co do robocizny nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy ... i spadek mocy (u mnie byl dosc mocno odczowalny) byl spowodowany nie dzialajacym czujnikiem Halla. Po wymianie (chyba hallotronu) mocy przybylo lecz nadal sie bujam z falujacymi obrotami :???: Mechanik mi tez poradzil przeczyscic przepustnice a potem na komputer.

Objawy sa takie ze jak na postoju (na rozgrzanym silniku) dodam lekko obrotow do ok 1300 i puszcze gaz to obroty spadaja do ok 800 a nastepnie lece w dol do nawet 400 po czym znow wskakuja na ok 1300 i tak z 2-3 razy i wracaja na ok 870obr/min. Podobne falowanie wystepuje podczas wyrzucenia na luz podczas jazdy a szczegolnie podczas "mocnego" hamowania.

Na tygodniu bede chcial to zrobic (przeczyscic przepustnice, przy okazji wyczyscic silniczek krokowy, no i zaprogramowac) ... dam znac jak sie jezdzi "po" :wink:

Trzymajcie kciuki :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daj znać bo mój problem niestety się ciągnie się dalej bo kupiłem chyba lekko walniętą przepustnicę.

Napewno dam znac :grin:

Jesli tylko moge pomoc to staram sie to zrobic... i taka w sumie jest idea forow :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daj znać bo mój problem niestety się ciągnie się dalej bo kupiłem chyba lekko walniętą przepustnicę.

Kaziu tu masz jakąś http://www.allegro.pl/item113472370_przepustnica_do_audi_a4_1_8_20v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daj znać bo mój problem niestety się ciągnie się dalej bo kupiłem chyba lekko walniętą przepustnicę.

No wiec dzis rano jechalem do pracy samochodzikiem z juz wyplukana przepustnica. Przy okazji wymienilem tez filtr paliwa....

Qrcze ... NIE CHCE ZAPESZAC...samochod plynie :mrgreen:

Normalnie taka frajda z jazdy ze hoho... mialem czyscic tez silnik krokowy ale mechanik powiedzial ze jesli nie ma potrzeby to nie bedziemy go ruszac...on od poczatku mowil ze to przepustnica. I wyglada na to ze mial racje.

Apropos... czy jesli sie "wsadza raczki" w silnik krokowy (czyszczenie) to czy mozna cos skopac :!: :?:

Wiem ze pod zadnym pozorem nie wolno wtedy ruszac "stozka" w srodku tak zeby sie nie zmienilo jego polozenie, bo ponoc komputer moze wtedy wyrzucic bledy ...gdyz w pamieci komputerka bedzie inne polozenie niz jest faktycznie :???: ... i znow trzeba bedzie sie bawic z VAG'iem.

Czekam na info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Qrcze ... NIE CHCE ZAPESZAC...samochod plynie

hehe pamiętam jak jeszcze starą przepustnicę wyregulowali mi (jak jeszcze działała) to byłem jednym z bardziej szczęśliwych ludzi w tym kraju :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pamiętam jak jeszcze starą przepustnicę wyregulowali mi (jak jeszcze działała) to byłem jednym z bardziej szczęśliwych ludzi w tym kraju :mrgreen:

Hehe ...cos w tym jest :wink:

PS.

Moja Audzinka powiedziala zeby sie twoja nie martwila i ze napewno wszystko bedzie OK :wink:

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli sie "wsadza raczki" w silnik krokowy (czyszczenie) to czy mozna cos skopac :!: :?:

mozna..trzeba to robic bardzo delikatnie

PS.

Moja Audzinka powiedziala zeby sie twoja nie martwila i ze napewno wszystko bedzie OK :wink:

:shock: pieknie :grin: coz za rodzinna atmosfera nam tu zagoscila :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
pieknie coz za rodzinna atmosfera nam tu zagoscila

no baaa :mrgreen:

tak zupełnie OT, pomyślałem sobie przed chwilką nad samochodzik musi ciągnąć na fabrycznie nowej przepustnicy... . Ehhh gdybym miał 1400 zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM ZA OT :roll:

...coz za rodzinna atmosfera nam tu zagoscila :mrgreen:

:oops:

Mila Atmosfera = Super Forum = Zadowoleni i zyczliwi sobie (i oby nie tylko) kierowcy Audzinek :wink:

Ilekroc widze Audi np. na skrzyzowaniu to podjezdzam i ustawiam sie za nim a nie obok :wink: ... SZACUNECZEK dla innych Audi-Driverow :mrgreen:

Jesli chodzi o nowa przepustnice to hmmm...sam chcialbym kiedys miec mozliwosc wsiasc do nowej A4 i przejechac sie kawaleczek zeby zobaczyc jak nowe Audi jezdza :razz:

Coz ... jak dooobrze pojdzie to za 10 lat znow czlowiek moooooze sobie pozwoli na 10letnie Audi...

Aczkolwiek zycze wszystkim kolegom zeby kazdemu sie tak poukladalo zebysmy nie mieli takich problemow ... po prostu wejsc do salonu i wybrac sobie samochodzik :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje takie czyszczenie przepustnicy i czy po czyszczeniu trzeba cos w niej regulowac i na VAG-u grzebać,bo chce dołączyc to was szczęśliwcy i cieszyć sie razem z wami :cry:

[ Dodano: 2006-09-12, 23:03 ]

czy juz ktoś z was czyscił przepustnicę sam,podobno nie trzeba jej wcale wyjmowac no chyba ze bardzo dokładnie trzeba to wyczyscic to trzeba ja zdjąc no i uszczelke kupic która gdzies tam jest,bo ta stara nie spełni normy,no i gdzie ona jest w którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyciagniesz przepustnice to bedziesz ja musial pozniej na VAG'u adaptowac. Jesli masz VAG'a to jak to zrobic mozna znalezc na necie np. tu http://www.vag-com.pl/adaptacja-przepustnicy.htm

Ja wczoraj poprosilem mechanika zeby mi psiknal (jest taki specjalny srodek) w przepustnice, zeby ja troche przeczyscic. Musial sie dostac do aparatu zaplonowego i zeby bylo wygodniej i wymontowal dolot powietrza. Przepustnica jest ... hmmm.. jakby to wytlumaczyc :???:

Przepustnica jest blisko silnika, na koncu plastikowej rury ktora wychodzi z filtra powietrza i doprowadza powietrze do silnika. Jest tak... filtr powietrza, potem jest przeplywomierz z wpieta kostka, potem jest zwykla rura plastikowa i znow jest element do ktorego wpiete beda kabelki - to jest przepustnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

jest na końcu takich czarnych przewodów powietrza i na początku kolektora dolotowego. Podjedź lepiej do specjalisty jeśli nie masz większego pojęcia o czyszczeniu, zrobi ci to za około 70 zł (razem z adaptacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis wyczysculem przepustnice i teoretycznie jest wszystko ok tylko mnie zastanawia bo jak podpiolem autko pod vaga i jak ustawialo podstawowe ustawienia to w pewnym momecie rozlaczal sie samochod z kompem czy tak powinno byc dodam ze przerwanie nastepowalo jak przestawala dzialac przepustnica ? probowalem pare razy i na kilku programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...