Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(b5 1z) Ogrzewanie w b5 1Z


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że są świece żarowe podgrzewające czynnik chłodzący żeby szybciej zadziałało ogrzewanie wnętrza autka...

Jak szybko więc powinno dmuchać ciepłym luftem? ja mam po ok.5min czy to normalnie tak ma śmigać czy coś nie tak z tymi świecami?(tzn.szybciej powinno grzać)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Edit by Murzyn:

Nazwij poprawnie temat!!!!!! Chyba ktorys juz raz popelniasz ten sam blad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są świece żarowe podgrzewające czynnik chłodzący żeby szybciej zadziałało ogrzewanie wnętrza autka...

Jak szybko więc powinno dmuchać ciepłym luftem? ja mam po ok.5min czy to normalnie tak ma śmigać czy coś nie tak z tymi świecami?(tzn.szybciej powinno grzać)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

wszystko jest OK ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Spanky, jak to jest z tymi świecami w podgrzewaczu? jak sprawdziać poprawne działanie dogrzewacza (świece i przekaźnik) bo wykręcać się trochę cykam co by mi płyn nie wyleciał chyba że można je sobie na luzie wykręcać bo swieca siedzi np w gnieździe :question: a to że świece okażą się dobre to jeszczę zostaje przekaźnik..

i może z innej beczki ale jak sprawdzam na klimatroniku temp cieczy to po przekręceniu stacyjki bez uruchamiania silnika (na zewnątrz -7'C) temp wzrasta bardzo szybko do 30'C i potem trochę stoji w miejscu, dlaczego czyżby dogrzewacz?

ale wątpię aby ciecz podgrzać do 30'C w tak krótkim czasie, (gdzie znajduje się czujnik temp? chyba że blisko dogrzewacza to możliwe) z nawiewu napewno nie czuć tych 30'C.. he he

i jeszcze do pracy mam jakieś 3,5km po mieście a na miejscu mam raptem 42~47'C jak dla mnie za wolno się grzeję :confused: już wymieniłem termostat bo było trochę gorzej ale może tak ma być :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik jest w skrzynce w przedziale silnika...taka czarna zaraz pod szybą kierowcy...

[ Komentarz dodany przez: lukas23: 15-03-2007, 16:06 ]

widze ze kolega prosi sie o dostanie ostrzezenia za zle nazywanie tematow :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym 1Z jest coś takiego?? :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znalęźć coś co steruje tym przekaźnikiem, bo świece i przekaźnik dobre.

A dochodzi Ci prąd do przekaźnika?

zrób mostek i będziesz wiedział, jak zaświecą to przekaźnik a jak nie to gdzieś jest przerwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym 1Z jest coś takiego?? :redface:

jak masz klimatronika to masz i swiece na plynie, a jak nie masz klimatronika to nie wiem, ale chyba nie ma swiec, najlepeij zajerzec i stwierdzic kto ma diesla bez klimatrnonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klimatronik włącza i steruje grzaniem tych świec???

Czy można je wykręcić bez spuszczania płynu?i sprawdzić na akumulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...