Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów 1.8T BFB


hehu

Rekomendowane odpowiedzi

hmm trudno ocenić logi, które zaczynają się od 2600rpm, a przykładowo turbo powinno wstać przy ~2000rpm

ale niech ktoś inny się wypowie

Poza tym to coś się dzieje z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale nie miałem dobrych warunków do zrobienia dobrych logów. Pierwsza sprawa to że pojawił się błąd: 16804 - Zespół 1; system katalizatora
P0420 - 002 - za mała skuteczność - MIL zapalona wykasowałem błąd, jak na razie nie powraca. Klient się skarży że sporadycznie przy przyspieszaniu potrafi szarpnąć silnikiem,następny problem dosyć często przepala się bezpiecznik pompy paliwowej, a poza tym jak na 163 konie to szału nie ma...... podejrzewam że katalizator lekko zapchany zwłaszcza że błąd wywaliło. Teraz jestem lekko zdezorientowany czy pompa paliwa się lekko zaciera i przepala bezpiecznik i stąd te sporadyczne szarpnięcia przy obciążeniu silnika czy sonda fiksuje i rzutuje na katalizator...... a jeszcze takie pytanie czy słaba wydajność pompy paliwa przyczynia się do słabych osiągów silnika?


Właśnie jestem po wyrzuceniu katalizatora okazało się że kat był metalowy nie ceramiczny pierwszy i ostatni raz to robiłem (3 godz. wyciąganie samego kata z puchy bez rozcinania obudowy) ale parametry samochodu całkowicie się poprawiły doładowanie ciśnienia turbiny się zwiększyło.Przedstawiam logi przed wyrzuceniem kata i logi po demontażu kata:

http://vaglog.pl/log_250568.html przed wyrzuceniem kata

http://vaglog.pl/log_250935.htm l po wyrzuceniu kata

Edytowane przez hehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opróżniłeś kata bez rozcinania ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...