Zakłócenia w CB radiu po wlączeniu sprzętu Audio!!

Hejka!! Kilka dni temu zainstalowałem cb radio Uniden 510XL + antena president florida. Podczas instalacji nie miałem jeszcze radia w aucie - teraz po wsadzeniu i odpaleniu radyjka audi chorus + system boose okazało sie że w radyjku CB pojawiły sie zakłócenia!! Macie pomysł jak zwalczyc taka dziwnostkę?? :redface: Pod spodem załączam link do stronki ze zdjęciami jak zainstalowałem radyjko. :eek: :a4fan:

www.cb-radio.pl tam się dowiesz był taki temat..zwalczali to jakos jakimis filtrammi albo brali napiecie bezposrednia z aku.. ale to juz sie popytaj bo dokladnie nie pamietam..

Sam zakładałem i nic dodatkowego nie robilem. Myslalem ze tych nowych radyjek sie nie zestraja :redface: - idea jak to zrobic!! moze Murzyn wiesz jak to sie robi??

Myslalem ze tych nowych radyjek sie nie zestraja - idea jak to zrobic!! moze Murzyn wiesz jak to sie robi??

Stroi sie każdą antenę z radiem,chociaż większośc anten dostepnych na rynku już jest fabrycznie dostrojona, nie zaszkodzi jednak sprawdzić.Potrzebny jest do tego miernik SWR-reflektometr,popytaj znajomych może ktos ma takie coś,jezeli nie to podjedź do serwisu CB i sprawdzą,koszt ok 10-20zł.

Co do zakłóceń, próbowałem chyba wszystkiego, od podłączenia bezpośrednio pod aku,poprzez kondensatory na "+" a na filtrach przeciwzakłóceniowych kończąc - nic nie pomogło.

Tzn Michał ze pomimo wszystkich zabiegow dalej miales szumy w radyjku i zaklocenia - jak to zwalczyles?? zestroiles antene i bylo ok??

Powiem Ci że wtedy miałem radio Alan 78+ multi czyli jeden z pospolitych "szumofonów", zbierało wszystkie smieci z instalacji elektr,zmieniłem radio na Presidenta Taylora i mam spokój.Jednak w przypadku Unidena 510xl nie powinno być aż tak źle,z tego co pamietam posiada on filtr ANL.Nie wiem, może spróbuj z inną anteną, troszke dłuższą bo te Florydy nie cieszą się zbyt dobrą opinią.

Nie zestrojona antena z radiem grozi upaleniem końcówki mocy- koszt w przypadku Twojego radyjka ok 70 zł ale nie sądzę żeby to miało coś wspólnego z szumami z instalacji.

Oki od rana zaczynam poszukiwania co powoduje szumi i zaklocenia - jak cos znajde to dam cynk!!! radyjko rzeczywiscie posiada filtr ANL i do wlozenia radia dzialalo idealnie - z ta antena zbiera do 10 km a slyszalnosc przy nadawaniu okolo 8 km!!

Witam sprawdź sobie czy twoja antenka ma dobra masę(bo mniemam że to magnesówka) ja przy swojej presidenta miałem taki sam problem spowodowany słabą masą na wtyczce anteny. Ja mam dokładnie takie samo radio i nic mi nie szumi. Aha i co jeszcze sprawdź kabel może masz zwinięty gdzieś w kłębek i tworzy cewkę która zbiera zakłucenia. pozdrawiam

ps. Każdą antenę trzeba zestroić nawett najlepszej firmy!!!

ps. Każdą antenę trzeba zestroić nawett najlepszej firmy!!!

Tez tak myslałem,lecz w przypadku Floridy Presidenta raczej nie mam możliwości zestrojenia gdyby okazało się że jest zbyt wysoki SWR, chyba że masz na nia jakiś sposób :question:

Tak jak pisaliscie anteny tej sie nie stroi choc spotkalem sie z teoria ze na antenie jest beczulka ktora mozna troszke poregulowac - probowalem zadnej zmiany nie widze!! Sprawdzilem w aucie - wszystko wyglada ok - kable polaczenia - mnie slychac w okolicy idealnie i problem mam tylko z odbieraniem. czasami jak odbieram to jest ok ale w wiekszosci mam zaklocenia - szumy. nie bardzo wiem co teraz za krok zrobic??

Wypowiedzi kolegi powyzej nie bede komentowal bo nie wnosi ona nic do naszej dyskusji!! :bicz: mysle ze trzeba zaczacakcje kulturalne forum!! :evil: ten szumofon to to samo co president harry tylko inna nazwa na opakowaniu!!

Moja wczesniejsza wypowiedz to mala dygresja , bo pomimo ze ladne zdjatka montazu to ani tu , ani w tamtym poscie nie podajesz sposobu zasilenia tego radyjka :) /skad/ ?

radyjko jest wpiete do zasilanie pod deska rozdzielcza nad samym radyjkiem!! to czemu od razu nie pytasz - bylo by milej :biggrin: a z twojej wypowiedzi nie wynikalo ze pytasz gdzie jest zasilane :rolleyes: !!

Dzieki - teraz fajnie; piszesz az milo - wielkie dzieki!! zrobie to ale niestety za miesiac bo juz czas sie pakowac do roboty - a zoncia i tak CB nie uzywa. jak tylko wroce i sprawdze dam cynk jak wyszlo!! jeszcze raz dzieki!! :biggrin:

:eek: