Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zabijcie mnie, ale zapytać muszę o olej....


gal66

Rekomendowane odpowiedzi

a jak ja mam zalany Mobil Supersyn 5W 50 i chce zmienić na Castrola Edge 5W 40 to normalnie bez płukanki to robię ?

o ile się nie mylę to na tym mobilu jest nalatane co najmniej 50 tys i wszystko w porządku na razie, spelnia normę 505.00..

2) jak sprawdzić czy nie jest to long life? Szukać QG1 na tabliczce znamionowej w bagażniku przy kole ?

wymien jak najszybciej. mozesz wyplukac. wg ostatnich info plukanie glownie istotne jest przy zmianie gatunku oleju.

QG1 szukasz w kodach wyposazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam edga 5w-30 i zuzycie oleju 50-100 ml na 1tys km. wczesniej mialem schell 5w-30 (nie pametam jaki ale tez z norma long life 507) wymienilem bo byl trudno dostepny na rynku; sprzedawany butelkach 1l i 20l i dosc drogi ,poza tym castrol slx jest uzywany w serwisie a edge to prawie to samo, tylko nalezy uwazac na podróbki. osobiscie wymieniam co 15 tys-tak profilaktycznie ; jak dotad bez zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne :hi: Nadal nie wiem z czego wynika aprobata producenta dla poszczególnych marek. Jeśli Lotos jest lepszy niż Mobil1, to ja :wallbash: Użytkownicy PD jeżdżą na mineralu, potem przechodzą na pół- ,następnie syntetyk i pompowtryskiwacze to wszystko wytrzymują. Producent dopuszcza zmianę oleju co 30000 km, ale FORUM twierdzi, że tak nie można :kox:

Musashi zamknij wątek, bo i tak nikt nie rozwiąże tego problemu :confused4:

Samochód mam po gwarancji, nie wiem jaki olej lany był przez ostatnie 177000 km, więc do wiosny bedę jeździł na Mobil 1 0w40 norma 505.00, do paliwa dolewał będę Mixolu i w duże mrozy depresator a na wiosnę zobaczę. Pewnie zaleję jakimś olejem 505.01 (może Lotos :polew: )

Pozdrowienia

WĄTEK DO ZAMKNIĘCIA!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak co, szukaj pompowtryskiwaczy na allegro wychodza taniej niz ASO :kox:[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 23:24_________________________________________________

W myśl jedynie słusznego oleju lepiej jest zalać silnik Lotosem niż Mobil1 0w40, albo, że olej do długich przebiegów po 25000 km przebiegu jest lepszy niż nowy Mobil1.

to ze stosujesz olej z norma 506.01 nie znaczy ze trzeba go meczyc do 30.000km. wymiana powinna nastepowac normalnie max co 15.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...