Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie z uszczelki pokrywy zaw. 3 dni po wymianie.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich., Mam problem bo 3 dni temu, Mechanik mi wymieniał uszczelkę pod deklem zaworów. Kupiłem uszczelke Elringa i silikon. Poprosiłem pacjenta żeby to wymienił bo w sumie sam nie mam czasu. No i wymienił sprawdziłem że wymienił i nie zwróciłem uwagi czy dał silikon :/. Co się dziś okazało że nie dał nigdzie, BA nie zeskrobał starego. Pojechałem do pajaca na reklamacje a on do mnie że gówniana uszczelka, że on zakłada reinz czy reinch i te nie ciekną a nie gówno kupiłem. Pajac chyba nie wie o czym mówi. Powiedział że on mi tego nie wymieni, ewentualnie mam kupić nową uszczelke taką jak mi każe to wtedy wymienic a jak mi się nie podoba to do sądu niech se idę skurw.... jeden, No i pytanie, na tej uszczelce przjechałem 50km . Czy mogę ją zdjąć, wszystko porządnie wyczyścić, dać silikon ( cieknie tylko w takim dołku przy napinaczu) i skręcić na nowo ? Mój silnik to AEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. W sobotę ją zdejmę, odtłuszczę benzyną, poczyszczę te ranty i w okolice napinacza oraz na narożnikach dam trochę czerwonego sylikonu. Pytanie jak dużo go dać ? :D Druga sprawa to ten mechanik mi powiedział że jak chce to on ma taki silikon co na zewnątrz się go daje i on powoduje że uszczelka puchnie w danym miejscu i wtedy już nie cieknie. Pierwszy raz słyszę coś takiego :D

Zastanawiam się czy dać deilatnie sylikonu po całej nawierzchni czy tylko w pokazanych miejscach na fotce.

Czytałem teraz trochę i pisza ludzie że te uszczelki ciekna bo po czasie te dekle się delikatnie wykrzywiają i tam gdzie dam silikon to może cieknac bo będzie wyżej niż tam gdzie go nie będzie :/ Nie bardzo będzie mi sie to chciało znowu rozbierać :D

Co polecacie z silikonów

Oryginalny VW amv18800102

http://www.abc-auto.sklep.pl/kleje-silikony-uszczelniacze-itp/14-masa-uszczelniajaca-szara-elring-dirko-036166-szare-grau-grey-70ml.html

http://allegro.pl/silikonowa-masa-uszczelniajaca-forch-k165-166-167-i5972496929.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon nie jest potrzebny mi wymienial mechanior i powiedzial ze trzeba rownomiernie skrecac i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą jest ze puszcza przy łańcuchu,tak samo ja miałem w swoim i tak samo paru kolesi.

Odtłuszcz wsio nałóż warstwę pod i warstwę na,poczej z 15 min i skręcaj.

Mozliwe ze juz masz krzywa pokrywe.

Daj czarnego silikonu nie będzie sie odróżniał od pokrywy no chyba ze masz red.

A mechanika omijaj z kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelecę tą uszczelke silikonem bo chyba delikatnie zdeformowana jest. Pytanie za 100 pkt. Jak wiadomo pokrywe dokrecamy najpierw od srodkowych srob a restza na krzyż. Mam dokręić z siłą 10Nm. Nie orientuje się ktoś z was jaką siłą dokręcają wkrętarki akumulatorowe z regulacją maksymalnego momentu obr.? Ja mam taką z 18 stopniami regulacji od zera do 30Nm tylko cholera nie wiem który stopień wybrać :D. Klucz dunamometryczny to wydatek przynajmniej 100zł :/. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10Nm to na tyle malo ze mozesz po prostu dokrecic mocno reka imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10Nm to na tyle malo ze mozesz po prostu dokrecic mocno reka imo

Właśnie obawiam się czy nie za mocno dokręce :)

standardowo siła faceta to 200 - 300 N; przy założeniu długości klucza np. 15cm mozemy dostać moment 300x0,15 = 45Nm, także nie ryzykował bym z tym na siłe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...