Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 Air Ride :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Jak sie bawić, to już na całego :) nie chce, zeby cokolwiek blokowało zejscie niżej, a założenie odbojow= nie zejscie do rantu :) Tak w tym momencie jest takie wrażenie, dlatego, ze jestem w trackie poszukiwań opon na przód w tym momencie jest straszny balon ( 225-45), a z tyłu na naciągu jest 205-40 nankang ;)


Nie ma ktos moze 205-40r17 pary na sprzedaż ? :P Co do bieznika, mają byc na jeden sezon, wiec jak najtaniej :P

Opublikowano

Zainwestuj w felgi 18-19cali skończą sie problemy z zejsciem, na gwincie i 19 robi sie spasy felgi z rantem błotnika.

Opublikowano
  • Autor

NIe rozumiem Twojego postu, ja nie mam problemów z zejsciem niżej :) Przy 17-nastkach rant błotnika opiera sie na rancie felgi, wiec jesli zrobie negatyw z tyłu + dam minimalnie dystansu, to spokojnie wejdzie mi błotnik miedzy rant felgi a opony :) Chyba, ze zle przeczytales mój poprzedni post, który był odpowiedzią na pytanie, czy nie boje sie, ze jak mi strzeli poducha, lub waż, to auto stanie i nigdzie nie pojade ;) I dlatego tam napisałem, ze nie mam odbojów, bo gdybym zalozyl, to by mi sie nie składał, tak jak sie składa teraz :) Dla potwierdzenia daje foto, nie mam innego niestety na pc ( z boku, zeby było ładnie widac),a nie chce mi sie isc specjalnie do garazu :)
nIrkTZs.jpg
KzgBBZX.jpg

Opublikowano

Ja bym wstawiał większe koło, minimum 18, i wtedy podnieść go równo odrobinę wyżej, na pewno będzie wygladać lepiej.

Ile Ci wyszło za aira na własnej robociznie?

Opublikowano
  • Autor

On jest równo :) Na zimówkach ( równe rozmiary opon) stał równiotko :) Teraz poprostu jestem w trakcie poszukiwań opon na przód ( z tyłu mam 205-40 na 8,5j, a z przodu 225-45 tez na 8,5j(straszny balon :/)) Dlatego jest takie wrazenie, ze przód stoi troche wyzej :) Co do ceny, to sam dobrze nie wiem, bo nie podliczałem jeszcze wszystkiego (nawet chyba nie chce :D ) a tak poważniej, to wyszlo troche mniej niż kupić gotowca o kogoś kto robi to w PL, ale za to jest wielka duma, ze zrobiłes sam. Wszystko tez zalezy od tego na jakich komponentach robisz, jaka szybkosc, czy kazde koło z osobna, czy osiami, czy cale auto na raz :)

Edytowane przez Ishkez

Opublikowano

Aha, no to chyba że tak. Ale przy air'rze to zmarnowany potencjał przy 17-stkach.

Opublikowano
  • Autor

Czy ja wiem, kładzie sie na ziemi przynajmniej :P W tym sezonie polecialem juz z kosztami przy powietrzu, dlatego felgi na ten sezon zostają :)

Opublikowano

Moim zdaniem lepiej wygląda jak leży na rancie dużego koła niż jak leży na glebie a koło jest małe i się chowa

Opublikowano

Moim zdaniem lepiej wygląda jak leży na rancie dużego koła niż jak leży na glebie a koło jest małe i się chowa

+1

Róznice dopiero widać jak sie postawi dwa obok siebie

Opublikowano
  • Autor

To fakt, na 18, albo na 19 (styling 132 :naughty: ) Wygladałoby o wiele lepiej :))) Ale tutaj tez sie kładzie na rancie, a bede chciał, zeby wchodzilo miedzy rant felgi a opony błotnik, w tym sezonie nie dam rady znalesc srodków na nowe koło ( matura w tym roku, pierwszy rok pracy, zobaczymy co to bedzie :)) :) Ale i tak jeszcze jest troche pracy, zabudowe musze wkońcu zrobic :D Syf w bagażniku niemiłosierny :decayed:

Opublikowano

To fakt, na 18, albo na 19

A co powiesz na 20"? Mam dla Ciebie propozycje :wink: Włożymy Twojego air-a na mojego "groba" na rok,akurat przetestuje Ci ten zawias :grin:

Ładnie leży,nie ma co :) Gratki za ogarnięcie samemu zawiechy.

Opublikowano
  • Autor

Haha, dzieki :) Air jest przetestowany, o to sie nie martw, od drugiego tygodnia stycznia w sumie juz jezdzi :P na szczescie bezawaryjnie :kox: Jutro zrobie mały up, dostałem wkoncu opony, co prawda miały być na jeden sezon, ale wiece jak to jest, w dobrej kasie, itp, itp. :P Wiec opony są w stanie za***istym ( zrobiłem prezent temu kto kupi felgi z oponami odemnie). Miałobyc dzisiaj zalożone, ale wulkanizator nie podołał (nie mógł sciagnąć starej opony :facepalm: ) a było to po 19,30 jakos, wiec wszystko zamkniete :)

Opublikowano

Niby jest Air Ride ale jakoś auto szału na mnie nie robi...... może jak wpadną jakieś fajne koła to wtedy to się zmieni

Opublikowano
  • Autor

Koło robi naprawde dużo. Ale w tym sezonie ma nie szans na nowa rolke ;)

Wiec narazie muszę sie zadowolić starym kołem, niestety, tez chętnie wrzuciłbym tu coś tłustego ;p

Opublikowano

a mógłbyś mniej-więcej opisać jak ceno wygląda zestaw, który byłby najtańszy jak się da (nie zabijając jakości), z opcją podniesienia samochodu w ciągu parunastu minut? Zastanawiam się nad alternatywą dla gwintu ale boje sie trochę progów zwalniających... a w mojej okolicy są takie, które nawet przy małej prędkości potrafią zaczepić o coś :(

Opublikowano

Podpinam się do pytania wyżej, też chodzi mi air po głowie ale koszta raczej przerastają budżet.

Opublikowano
  • Autor

Ciezki temat, mophk, mówisz o podniesieniu auta w parenascie minut, nie wiem czy zdjaesz sobie sprawe, ile czasu bedziesz poświecał aż sie podniesie it ;P Ja mam w tej chwili zawory 1/4 cala i wąz 6/8 mm(srodkowa srednica 6mm, zewnętrzna 8mm) a co do zestawu, to prawda jest taka, ze jesli robillibyście na używanych czesciach ( zawory uzywane, kompresor, butle, amortyzatory, reszta czesci tak jak : wąz, przełączniki, manometry, poduchy musi być nowa, kwestia samego bezpieczeństwa) to da sie coś przyoszczędzić :) ale mam przykład, znajomy zakładal też to zawieszenie przedemną jakies 8 miesiecy, i starał sie oszczedzac, kompresor kupił jakis z allegro zamiast viaira( po 3 miesiacach i tak kupił viaira, bo tamten sie rozleciał), wiec tak naprawde to nie przyoszczedzil nic. Ludzie też robią na zaworach od gazu, zamiast zwykłych 5/3( 5 dróg, 3 stany) i też to działa. Tak wiec to ile bedzie kosztowal zestaw zalezy od własnie tych czynników, które wymieniłem :) Mi udalo sie oszczedzić na okuciach, które mialem wytoczone po znajomosci, wiec tanio, całą reszte kupywałem nową, oprócz gwintu FK, który kupiłem używany, no i butle mam dwie zrobione z gaśnic(są naprawde zgrabne, ze złomu w sumie :banan: )gabarytowo wygladają dokładnie tak samo jak ta tutaj : http://5.allegroimg.pl/s400/14/59/09/67/60/5909676021. I ostatni czynnik, to to, czy robicie sami, czy ktoś wam robi, troche jest w tym zabawy, ale akurat ja to lubiłem ( nienawidze jak ktos dotyka moj samochód :angry: ) dlatego robiłem wszystko sam, wiec na tym oszczedziłem również :)
A teraz mały up co do audi, nie mam zdjecia całego samochodu, bo u mnie dzisiaj strasznie lało, wiec az nie chciało mi sie wychodzić zeby robic zdjecia, wiec od wulkanizatora prosto do garazu, ale mam jedno zdjecie, po załozeniu opon z przodu 205/40 ( czyli tak jak z tyłu) naciąg, audi automatycznie poszlo niżej :P i narescie nie ma wrazenia, ze przód stoi wyzej niż tyl :) Ale są też smutne fakty, audi juz niżej nie zejdzie( patrz zdjecie) Zaznaczylem strzałkami :P zdjecie robione na szybko po drodze, bo padało, wiec ostrość nie do końca złapana :)
NnavW3o.jpg

Opublikowano

czyli generalnie jazda na glebie (jako takiej) w trasie, nastepnie 30min postój powiedzmy żeby dostosować auto do latania przez progi zwalniające nie ma szansy bytu. Do tego, wydaje się, że cała instalacja jest duża.. tak wiem mam avanta a ty sendan i jakoś dałeś radę, ale jakoś nie czuje się komfortowo z tym, że cały bagażnik miałbym wypchany częściami samochodowymi, które pracują w mniejszym lub większym stopniu. Dodatkowo do rachunku trzeba dopisać jednak gwint.. ja sobię daje spokój.

dzięki za wyczerpującą odpowiedz :D

Opublikowano

nastepnie 30min postój powiedzmy

W tym czasie to gwint bym podkręcił do góry :grin:

Opublikowano
  • Autor

Wszystko ma prawo bytu, ale na najmniejszych zaworach nawet bedzie Ci sie szybko podnosic, tzn chwila, czy tam dłuzsza chwila i podniesione :) Poszukaj sobie na youtube, jak sie podnosi na 1/8 cala zaworach, na 1/4 zaworach 1/2 cala i 1 cal :) Ja mam 1/4 tak jak pisalem, jest dosc szybko, i tak juz u mnie bynajmniej zostanie :P Cała instalacja nie jest duzą, mozna ja ukryć nawet całą, w bagazniku masz tylko butle ( ja mam dwie, te co pokazalem wyżej) i kompresor :) Wystarczy podłoge bagaznika podniesc troche wyżej, wtedy takkie butle jak moje sie ładnie "wtopią" a kompresor dac pod szkłem ( ja mam taki plan, butle w układzie V zrobić, ale odwrótnie :D tzn V, ale do góry nogami jakby + kompresor miedzy nimi pod szkłem) I jesli masz taka zabudowe, to cały bagaznik masz w sumie dostępny :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.