Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Groźby...pomozecie?doradzicie?


laki83

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego mylisz się bo każdy numer nawet z karty można "namierzyć" jeżeli to duże miasto to nawet z dokładnością do 5m gdzie się logował w tym czasie czy to sms czy rozmowa. Znasz miejsce logowania tel to i krąg się zawęża. Znam to z autopsji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można namierzyć numer jak jest aktywny, ale skoro koleś zmienia karty i telefon to nic nie zrobisz. Karte kupujesz za 10 zł napiszesz parę smsów i wyrzucasz, wtedy nikt już Cię nie namierzy a telefon sprzedają na giełdzie i nic nikomu nie udowodnisz. Też się na tym znam i wiem jak to wszystko działa. Niestety nie ma tak jak w innych krajach ze kazdy numer jest rejestrowany nawet na kartę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Łukasz nie dyskutuj na tematy o których nie masz zbyt wiele pojęcia.

Bo to czy kogoś służby chcą namierzyć zależy tylko i wyłącznie od determinacji a nie od karty czy zmienionego numeru.

I nie ma znaczenia czy jesteś w wygwizdowie dolnym czy na Majorce..

a to czy determinacja będzie duża to już co innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mogą sprawdzić gdzie wtedy się lodował jak byl włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Łukasz nie dyskutuj na tematy o których nie masz zbyt wiele pojęcia.

Bo to czy kogoś służby chcą namierzyć zależy tylko i wyłącznie od determinacji a nie od karty czy zmienionego numeru.

I nie ma znaczenia czy jesteś w wygwizdowie dolnym czy na Majorce..

a to czy determinacja będzie duża to już co innego :wink:

Jak możesz namierzyć numer który jest nieaktywny skoro nie zaloguje sie w BTS operatora komórkowego. A nawet jak znajdziesz miejsce ostatniego logowania to pojedziesz na ulicę np. Kowalską i co będziesz każdą osobę zatrzymywał?? Akurat mam pojęcie bo pracowałem w Orange i wiem jak to wszystko przebiega. Tylko Malanowski i Partnerzy oraz W-11 mają taki sprzęt co namierza co do mieszkania w którym jest przestępca. Rzeczywistość jest całkowicie inna. Namierzyć jest prosto jak ma włączony ten numer i cały czas z niego korzysta ale tylko z dokładnością do ulicy. Koleś jest cwany i dlatego zmienia numer. Kolejną kwestią w dzisiejszych czasach jest udowodnienie winy takiej osobie i tu jeżeli chodzi o prawo to inna kwestia. Jest tzw usiłowanie udolne i nieudolne jako forma zjawiskowa przestępstwa. Piszę jak jest i możemy dalej dyskutować. Każdy z nas ma swoje doświadczenia i tyle...Po to jest wolny temat żeby dyskutować. Skoro się znasz na tym dobrze i wiesz jak służby działają to powinieneś znać przypadki w jakich używa się technik operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że klient ma wyłączony telefon to myślisz że jest przeszkoda żeby wytypować kilku maksymalnie kilkunastu typów podpadających pod odpowiedni algorytm to nie jest problem....

Nie będę się rozpisywał w jaki sposób jest to realizowane... ale wierz mi to że typ ma wyłączony telefon z którego wysyła np.groźby a więcej może być tych telefonów X to również nie stanowi problemu. (może to ułatwić i często ułatwia )

Co więcej za każdym razem typ używa innego numeru i innego telefonu z którego wysyła coś tam

powiem Ci więcej za każdym razem kiedy użyje zestawu wywali go do kosza.

Więcej za każdym razem wyśle wiadomość z innego miejsca (to akurat jest również na + do tego żeby go namierzyć..)

Nie stanowi to większego problemu żeby wytypować x klientów odpowiadającym założeniom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro istnieje podejrzenie że dziewczyna go zna więc choćby ulica dużo może powiedzieć :) uwierz mi że to że zmienia kartę nic nie szkodzi można to namierzyć bez problemu. Napisałem przecież że znam to z autopsji więc wiem co i jak. Tak jak pisałem jeżeli jest to duże miasto z dokładnością do 5m da się namierzyć logowanie użytkownika. Mało tego numer seryjny telefonu również jest zapisywany :) tzw IMEI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem kiedys podobną sytuację choć może groźby nie były tak drastyczne po prostu gnoje wysyłali mi zestawy wykleństw albo wydzwaniali po nocy.

Po około 2 tygodniach zbrakło mi już cierpliwości i wysłałem sms na ten numer o takiej treści:

cytat - "Słuchaj gnoju, naprawdę źle trafiłeś, nie masz pojęcia z kim zadarłeś i do czego jestem zdolny, znam twój nr. telefonu i znajdę cię po znajomościach u operatora a wtedy chłopaki ci dopier...lą, więc zacznij się za siebie oglądać bo nie daję gwarancji że chłopaków nie poniesie, życzę miłego dnia:"

Mniej więcej po 15 minutach otrzymałem smsa zwrotnego z przeprosinami :wink:

Może dobrym pomysłem jest żeby wysłać podobnego smsa z innej komórki i podać się za faceta tej dziewczyny (gangstera) i zobaczyć czy przyniesie to jakiś efekt.

Życzę powodzenia i mam nadzieję że gnoja znajdziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do zlokalizowania telefonu policja ma możliwości, bo pewna panna przechodziła podobny temat (jakiś zazdrosny ch... pisał głupie smsy itd) i trochę ten temat poznałem. Jej koleżanka też miała przygody z tym towarzystwem - uwzięli się i pisali sms, głuche telefony. Zgłosiła to na policję, przykleili nękanie i śledzili telefon i jej fb, ale całego finału nie znam.

Wiem za to, że jeśli policjanci chcieliby z tą sprawą coś zrobić, to wiedzieliby chociaż gdzie ten pajac był....

na teraz andynl ma sensowne rozwiązanie, trzeba cisnąć gamonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech na fb powie, że zgubiła telefon i ma nowy tymczasowy numer, który poda. Jeżeli sprawa będzie się powtarzać to ma pewnosć, że to ktoś ze znajomych z fb. Krąg sie zacieśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech na fb powie, że zgubiła telefon i ma nowy tymczasowy numer, który poda. Jeżeli sprawa będzie się powtarzać to ma pewnosć, że to ktoś ze znajomych z fb. Krąg sie zacieśnia.

Wspaniały pomysł :kox: , wtedy to już wszyscy bedą dzwonili z lewa i prawa :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz opcje wysyłania info tylko do znajomych a że stalker nie dzwoni tylko wysyła sms-y to nie rozumiem co się tak podniecasz, nie będzie musiała żadnego telefonu odbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...