Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uszczelniacze wałków rozrządu


damian92x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie
Czy przy okazji wymiany rozrządu wymienialiście uszczelniacze wałków rozrządu? Spotkałem się, z opinią, że nie poleca się takiego zabiegu i zastanawiam się jaki wpływ na "szczelność" ma ich wymiana.. Czy aby je wymienić trzeba demontować wałki?

No i czy ich wymiana to dobre rozwiązanie czy lepiej zostawić te oryginalne które są jeśli nie ma żadnych wycieków.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radzio33c

Witam Panowie

Czy przy okazji wymiany rozrządu wymienialiście uszczelniacze wałków rozrządu? Spotkałem się, z opinią, że nie poleca się takiego zabiegu i zastanawiam się jaki wpływ na "szczelność" ma ich wymiana.. Czy aby je wymienić trzeba demontować wałki?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Kolego mam prośbę. Czy możesz mi podać namiar do tego cudotwórcy z Sulejówka? Chociaż zacząłem się zastanawiać, dlaczego nie wymieniać uszczelniaczy??? Lepiej, żeby lał się olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zastanawiam, może poprzez naruszenie "struktury" fabrycznych uszczelniaczy te zamienniki średnio trzymają?

Z tego co usłyszałem to oryginalne uszczelniacze wytrzymują dłużej niż całe auto, pytanie czy w takim razie ich wymiana to konieczność?

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASN i nie tylko , większość silników z grupy VAG tak na moje oko po 2000r ( nie badałem tego nigdy dokładnie , ale tak wychodzi z obserwacji ) ma uszczelniacze nowego typu .

Nie są one gumowe + sprężynka , tylko teflonowe które jak nie ciekną to się ich nie rusza , Ori do ASN-a 1 szt ok 100 w ASO , potrzeba 4 + wał korbowy.

Zamienników nie zakładam bo różnie z nimi bywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnialem ostatnio wszytko bo mechanik odwalil mania przy wymianie rozrzadu ciekłokrystaliczny wszystko na rozrząd uszczelniacze wałków i kół koszt jakiś 300zl w aso jest ich trochę za robotę nie płaciłem tylko blokady porzyczalem

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...