Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka plynu chlodniczego


michu123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zawsze z rana jak odpalam silnik na fisie wyskakuje symbol temperatury plynu chlodzacego mryga on asz do zagrzania auta do 90 stopni dzieje sie tak jak temperatura na dworze jest ponizej 3 stopni dodam ze plyn jest w normie a i jeszcze taki komunikat sie pokazuje ,motor abstellen und kühlmittel prüfen, jak silnik jest cieply to jest okej i kontrolka sie nie zapala

Edytowane przez michu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag? Bledy? Zaczynajac od wtyczek konczac na pompie.

Plynu jest dobra ilosc?

Chociaz z Twojego opisu mozna wypisac recepte - czujnik temp.Ale rownie dobrze mozesz zadzwonic do "Macieja" - z kart prawde powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos moze z czujnikiem sie dzieje . nie wiem czy da rade kupic sam czujnik czy raczej cały zbiornik.


wiem że u mnie w polifcie jest zlany razem z zbiornikiem . ale u ciebie jak masz na okrągło kostkę to można go wymienić. i zacznij od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dołu zbiorniczka jest czujnik poziomy płynu i to on może szfankować .

czujnik temp z tyłu silnika to raczej by pokazywał błedne wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co nabijac postow.

Blad moze byc z 3 powodow.Brak plynu, czujnik poziomu plynu i czujnik temp plynu.Ja stawiam na czujnik temp bo na cieplym znika. ;)

Edytowane przez piter-eg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co nabijac postow.

Blad moze byc z 3 powodow.Brak plynu, czujnik poziomu plynu i czujnik temp plynu.Ja stawiam na czujnik temp bo na cieplym znika. ;)

nie nabijasz postów a powtarzasz sie 3 raz.

Napisałem w dwóch moich postach co musi sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam plyn jest w normie bledow na kompie niema przed wymiana chlodnicy mialem tak ze zapalala sie tylko jak na dworze bylo ponizej -3 stopni, jak bylo powyzej niezapalila sie nigdy, teraz jak mi wymienili chlodnice to zawsze z rana sie zapala do zagrzania auta,temperatura na zegarach jest ok trzyma 90

Edytowane przez michu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas jazdy nie skacze temp?Mysle teraz o termostacie lub/i czujniku w chlodnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie temperatura nie skacze trzyma 90 i nawet niedrgnie,a termostat byl wymieniany co niedawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaja czujniki.Skoro miales "ruszana" chlodnice zacznij od czujnika w niej (na dole chlodnicy). I pozostana Ci tylko dwie opcje wymienione wczesniej. Obys mial szczescie i trafil za pierwszym razem - kwoty nie sa wielkie ale kazda zlotowka bez efektu to strata

Edytowane przez piter-eg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz akurat tak mi to nie przeszkadza ale zobacze ten czujnik przy chlodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi napisze jak wyciągnąć czujnik ze zbiorniczka wyrównawczego? Bo mi mruga cały czas kontrolka. Płyn jest, temperatury się zgadzają, g62 sprawne. Vag nie pokazuje błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź spuść trochę płynu, odkręć ten zbiornik, nasyp tam drobnego piasku bez kamyczków, płynu nalej albo jakiego octu/kwasku i machaj ile sił, czynność powtarzaj.

Jest szansa, że się to przeczyści i czujnik przestanie pikać o ile był zabrudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...