Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AVF] - Xenonowe lampy, a zamienniki.


Grzegorz Bawoł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z problemem, mianowicie... Posiadam lampy xenonowe (xenon oryginalny!!!) ale problem tkwi w tym, że lampy już słabo święcą gdy pada deszcz to już całkiem źle. Wydaje mi się, że odbłyśnik już "leży" i fakt faktem są też już brudne od środka. Moje pytanie brzmi, czy mógłbym kupić zamiennik lampy np http://allegro.pl/lampa-przednia-audi-a4-b6-prawa-lewa-reflektor-i6005876582.html - czy nie będzie problemu z montażem xenona? Czy po prostu ratuje mnie tylko regeneracja lampy?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak dobrze zregenerujesz to będziesz bardziej zadowolony niż z zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie tak myślałem..

A czy mógłby mi ktoś napisać jak działa bi-xenon w A4? Teraz gdy szukałem zamienników nie mogłem znaleźć lampy takiej jak ja mam pod maską, gdy zobaczyłem przypadkiem bi-xenon .. wygląda identycznie.

303922211_2_1000x700_lampa-prawa-bixenon

Edytowane przez Grzegorz Bawoł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz albo dzwoń do Gwerty ogarnie Ci bixa jak talala, żaden zamiennik bo to lipa ani regeneracja sienie sprawdzi, :wink:

projektor bix ma przesłonę na elektromagnes :

tu masz pokazane jak śmiga:

:kox:

Edytowane przez marcinoa4b5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik już widziałem ;-) ale chodzi mi o to, że np jak jeżdżę na światłach dziennych i włączę "długie" to zapali się żarówka H7, gdy jadę na mijania świeci się Xenon + H7 , jest to poprawne działanie? Zawsze bi xenon kojarzył mi się, że na "długich" pali się tylko xenon. ;-)

P.S. Mógłbyś podesłać mi w prywatnej wiadomości jakiś kontakt do Gwerty?

Edytowane przez Grzegorz Bawoł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zapalisz mijania pali się xenon.Jak przełaczysz na długie w xenonie opada przysłona + zapala się dodatkowo h7 to jest bix

Wysłane z mojego Elephone P7000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos tel do Gwerty też mam problem z bixem

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zapalisz mijania pali się xenon.Jak przełaczysz na długie w xenonie opada przysłona + zapala się dodatkowo h7 to jest bix

Wysłane z mojego Elephone P7000 przy użyciu Tapatalka

A czy w bi xenonach norma są światła do jazdy dziennej? U mnie gdy odpale samochód po jakiś 5 sekundach zapalają się światła drogowe ale chyba na 30% mocy, oczywiście przy włącznik świateł na pozycji '0'.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam przerobione w b6

Wysłane z mojego Elephone P7000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam mnie regeneracja... I odrazu trzeba będzie kupić jakieś białe żarówki ;) a słyszeliście może o firmie która regeneruje reflektory XENON EKSPERT ?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A czy w bi xenonach norma są światła do jazdy dziennej? U mnie gdy odpale samochód po jakiś 5 sekundach zapalają się światła drogowe ale chyba na 30% mocy, oczywiście przy włącznik świateł na pozycji '0'.

Masz dołożony dodatkowy moduł, bo ORI nie było takiej opcji w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos tel do Gwerty też mam problem z bixem

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Gwerty:

słabo świecą lampy,przeróbka na xenon, bixenon, malowanie tel. 662677497, projektory, palniki przetwornice wszystkie rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w d6 nie było drl. nawet w ori bixenonie b6. jest projektor bixenonowy i żarówka h7 od drogowych.

dzięki temu światła drogowe są jakby podwójne.

w przypadku xenony, czy bixenonu. warto montować drl . oszczędza się przetwornice palniki i oczywiście odbłyśniki projektorów.


w takim rozwiązaniu jak w ori bixie b6 czyli żarówka h7 drogowa i projektor bix. niektórzy te lampy nazywają xenon +

ori bixenon w b6 ma przetwornice w deklu z tyłu lampy.

xenon, przetwornica od dołu pod lampa.

tak najłatwiej odróżnić

jakiekolwiek zamienniki odradzam bo są kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mam pewność .. posiadam bi-xenon + drl ;-) dziękuje wszystkim za podpowiedzi !

a może ktoś mi pomóc z doborze właściwego miejsca na regeneracje reflektorów na dolnym śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz regenerować?

ori bix mam przypadłość zbierania syfu w środku przez nieszczelna regulacje. wiec prócz samej polerki warto je rozklejać i czyścić w środku. i jak nie masz jeszcze porządnych projektorów np z b8 al. to proponuje od razu wstawić.

ogromna różnica na + w stosunku do seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wypróbowaną firmę: http://regeneracja-hc.com/, ale bardziej się opłaca wrzucic projektory z B8. Ogólnie ORI projektory Bixa w B6 nie grzeszą ilością emitowanego światła. Co do Twojego DRL, to albo ktoś przełożył MCE z B7, ale bardziej pachnie uniwersalnym modułem z alledrogo.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz regenerować?

ori bix mam przypadłość zbierania syfu w środku przez nieszczelna regulacje. wiec prócz samej polerki warto je rozklejać i czyścić w środku. i jak nie masz jeszcze porządnych projektorów np z b8 al. to proponuje od razu wstawić.

ogromna różnica na + w stosunku do seryjnych.

Obawiam się, że aż takich zdolności manualnych nie mam. Fakt, faktem lampa jest brudna od środka, jedna bardzo paruje ( nawet gdy użyje spryskiwacza ). Lampy naprawdę już kiepsko świecą, wieczorną pora przy deszczu cieszę się, że widzę kontrolkę na desce rozdzielczej, że mam włączone światła. Więc, podejrzewam że już coś trzeba będzie regenerować odbłyśnik albo soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewka się nie zużywa, tylko odbłyśnik. Wrzucenie projektorów z B8 to nie jest trudna sztuka. Tutaj masz wątek do poczytania: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/

Koszt 150-200 PLN, a jakość światła 1000x lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij lampy to ci ogarnę całość. Jak paru ja to jest problem ze szczelności na regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś kiedykolwiek jakąś styczność z takimi lampionami? http://allegro.pl/lampy-reflektory-audi-a4-b6-00-04-h7-h7-black-depo-i5950849164.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

Ma jakikolwiek sens montaż takich zamienników?? (względy estetyczne + już kiepskiej jakości światło ze zwykłych ori H7)

Edytowane przez władysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...