Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie "widełki" obrotów na danym biegu 2,6litra V6????


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Szukałem w książce i na forum ale jakoś doszukać się nie mogłem :wallbash:. Chodzi mi to że mam nie mały sielnik mianowicie o pojemności 2,6 litra ale silnik V6, wymaga on pewnie troszke innej techniki jazdy. Dokładnie chodzi mi tu o to między jakimi obrotami jaździć na danym biegu żeby nie męczyć silnika w sensie że obroty są za niskie bądź za wysokie no i żeby spalanie nie było za duże. Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi. z góry wielkie dziękuję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna jazda to do 3 tys .

Inna technika?? :)

jeździ się jak każdym innym silnikiem . Powyżej 4,5 tys to już małe piłowanie.

Silniki jednak dobrze wyważone , ładnie się kręcą ( przynajmnije mój 30v)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej techniki jazdy nie musisz mieć. Skrzynia wraz z obrotami jest bardzo dobrze zsynchronizowana

Moment w tym silniku zaczyna się od 3500 obr/min

Ja mam takiego samego i pilnuje jedynie serwisowanie.

Te silniki spokojnie robią po 500.000 tyś kilometrów bez większych usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to silnik tani nie jest i nie chce go uśmiercić. Nie wiem czy dobrze robie ale na każdyb biegu od 1 do 5 silnik kręci się na max 2tys obrotow (znaczy ja tak go kręce)?? trzymam się miedzy 1tys a 2tys dobrze robie?? Czy przez to ze na tak niskich obrotach jezdze wzrasta spalanie?? Czy męczy się przy tym silnik?? Chcę poprostu żeby silnik dobrze się czuł dlatego jakie są średnie najleprze obroty silnika na każdym biegu czy np między 2 a 3,5 tys będzię dla niego w sam raz?? chodzi też o przyzwoite spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że im mniejsze obroty tym mniejsze spalanie. (wyjątek silniki turbo)

Jeżdżąc w ten sposób to zamulisz jedynie silnik, czasem potrzebuje porządnego kopa, byle by nie na pierwszym biegu.

Jeździj tak do 3 - 3,5 tysiąca obrotów w normalnej jeżdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to kolego masz racje, ale jest napewno jakiś przedział obrotów na któych silnik w trakcie jazdy pali mniej np miedzy 2,3 a 3 tys pali najmniej. Czyli piszesz że jak na każdym biegu będę siętrzymał tych 3 tys i zmieniał bieg na wyższy przy 3,5tys obr. to te obroty będą najlepsze dla silnika i spalanie także będzie pryzwoite?? Widze kolego że masz ten sam silnik, powiedz ile Ci pali na mieście przy tej "technice" jazdy co napisałeś. Jeden gość powiedział że źle zrobilkem kupijąc a4 z takim silnikiem, że czeka mnie robota głowicy. Miałeś już jakieś problemy z tym silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...