Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oddam krew (akcja klubowiczów dla potrzebujących)


LUCAS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem koledzy, że może można by założyć wątek w którym wszyscy, którzy byliby skłonni oddać swoją krew potrzebującym klubowiczom (i nie tylko) mogliby to zrobić. Niestety wypadki się zdarzają, ludzie potrzebują krwi a czasem ciężko zdobyć wymaganą ilość w odpowiednim czasie. Może więc każdy, kto byłby skłonny pomóc innym mógłby to zrobić. To tylko propozycja, jeśli przejdzie to niech wątek zostanie podpięty gdzieś wyżej.

Ja ze swojej strony jestem skłonny jak najbardziej w ten sposób pomóc kolegom z klubu A4 ale i nie tylko im.

Moja grupa to B rh+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nerke oddasz? :wink4::polew:

Wcale nie glupi pomysl, ale jak chcesz to zrealizowac?

Oddasz krew i kazesz sobie "na wynos" zapakowac czy jak?

Oddajac krew nie decydujesz co sie z nia stanie, zostaje ona do banku krwi przekazyna i tyle.

Jedyna mozliwosc to gdy ktos jest w takiej potrzebie jedziesz do niego i w szpitalu na miejscu dokonuja transfuzji dla konkretnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada od strony technicznej. Wiem, ze czasem publikuje sie lokalnie jakies apele, ze potrzeba danej grupy krwi dla poszkodowanych w wypadkach. Nie wiem czy mozna np isc i oddac krew bo akurat kolega z drugiego konca polski jest w potrzebie. Pomyslalem tylko, ze to moze byc ciekawa akcja z naszej strony. Mozna tez rozwiązać to lokalnie. Tzn. na województwa na przykład. Nie byloby chyba dla nikogo problemem podjechac te kilka-kilkadziesiat km zeby komus pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie działają na mnie takie "okazjonalne" akcje.

Sam oddaje krew systematycznie od 13 lat i nie robi mi różnicy, czy dostanie ja Kolega z Klubu, czy może ktoś całkowicie obcy.

Wychodzę z założenia, że dzisiaj mogę, to oddaję, a jutro? Kto wie. Może sam będę w potrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My - mam na myśli motocyklistów - regularnie organizujemy takie akcje.

http://www.bank777.pl/

najbliższy termin Zapełniania banku krwi w Poznaniu 777 będzie prawdopodobnie 16.01 piątek lub 19.01 poniedziałek, zainteresowanych zapraszam na naszą stronkę http://www.niezniszczalni.com/forum/viewtopic.php?p=41136&sid=12ea3004cc11d40b243c715fdb699291#41136

myślę, że faktycznie można założyć Bank Krwi A4-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Grupę B rh- co jakiś czas oddaję krewi i nie stanowi to dla mnie problemu.Więc podpinam się pod akcję :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejej...

Oddając krew uzupełnia się regionalną stację krwiodastwa. Dostaje się czekoladę i tyle mamy praw do tej tkanki.

Po badaniach serologicznych (pierwsze primo) zostaje rozmontowana na czynniki pierwsze: osocze (a potem kolejno czynniki krzepnięcia, albuminy, etc...), płytki, hemoglobina... i zazwyczaj w tej postaci wędrują tam, gdzie są potrzebne. I o tym decyduje zarząd krwiodawstwa, a transportuje w razie potrzeb specjalnymi samochodami, samolotami.

Nie może być czegoś takiego jak bank kwrii dla A4 :no:

Akcje prywatnego oddawania krwi są wtedy, gdy ktoś jej potrzebuje i wtedy można oddać "z dedykacją" - tak jak szpik, lub w/w nerkę (po szybkim sądowym stwierdzeniu pokrewieństwa aby uniknąć handlu organami).

Gdyby coś się stało (odpukać) Klubowiczowi i naprawdę nie było by krwii - wtedy zawsze można napisać o tej potrzebie określając z góry o jaką grupę chodzi.

PS: Ogólnie proceder oddawania krwi jest zacny, ale jak też zostało napisane wyżej, dla wszystkich ludzi, i albo jest się krwiodawcą bo się nim jest, albo nie. I ze stałą periodyką.

I zapewniam: mechanizmy wewnątrzszpitalne w kwestii krwii są o wiele sprawniejsze niż to Forum :) Jeden telefon i już jest transport. Tutaj? Dowiedz się o potrzebie, idź do domu, napisz, poczekaj aż ktoś wróci z pracy, włączy komputer, zareaguje... czas leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być czegoś takiego jak bank kwrii dla A4 :no:

nie wiem skąd masz taką pewność ponieważ Motocyklowy Bank Krwi 777 działa

wystarczy zjawić się w dowolnym punkcie krwiodawstwa i powiedzieć, że chce się oddać krew na MBK777 i to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chętnie bym wział. Jakbyś mógł oddać krew zaznaczając, że to dla Wandy Stachowiak, Wielkopolskie Centrum Onkologii ul .Garbary 15 Poznań. To moja znajoma, która jest chora na raka. Wiele osób już nam tak pomogło. Ja oddałem krew tydzień temu i na razie nie mogę. Także jeżeli będziesz chciał to możesz pomóc jednej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd masz taką pewność ponieważ Motocyklowy Bank Krwi 777 działa

wystarczy zjawić się w dowolnym punkcie krwiodawstwa i powiedzieć, że chce się oddać krew na MBK777 i to wystarcza

No mam bardzo dużą pewność.

Bank 777 jest to coś takiego jak Klub A4 - zrzesza tyle że wtym wypadku kwriodawców. Sam w sobie nie może być bankiem, bo jak mógłby nim być nie mając profesjonalnego sprzętu? Myślisz że przeszło by oddawanie z użyciem państwowego sprzętu krwii na wyłączność Banku 777?

Bank 777 jak i inne Kluby Krwiodawców oddaje regularnie krew, tak jak studenci na Wampiriadach lub Strażacy, albo ktokolwiek kto założy grupę. Cała oddana krew zasila zasoby krwiodastwa ogólnipolskiego RCKiK dla ogółu społeczeństwa. Na pewno nie jest magazynowana dla uczestników Klubu 777, bo oni jeśli muszą, będą korzystać jak każdy z nas - z ogólnodostępnej puli. Aha, krew ma termin ważności jedynie 30 dni, zatem już z tego powodu nie może być magazynowana, a od razu idzie w ruch tam, gdzie jest potrzebna.

Jeśli powiesz, że oddajesz krew dla Banku 777, to tej krwi nikt nie wysyła specjalnie do jakiejś specjalnej lodówki, a jedynie podwyższa statystykę Klubu Krwiodawców o nazwie "Bank 777" o kilkaset ml.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 15:44_________________________________________________

NATOMIAST jak ktoś chce założyć konto A4, proszę bardzo, ale nie będzie to dla nas z Klubu, a jedynie podbije frekwencję tego A4 Klubu Krwiodawców, co ogólnie i tak mało zmienia, bo krew można iść oddać zawsze, bez nalepki A4.

Dziękuję, to tyle co chciałem powiedzieć, pozdrawiam.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 15:54_________________________________________________

Słyszeliście o katastofie Helikoptera Ratunkowego?

TERAZ MOŻECIE POMÓC

Potrzebna jest krew grupy B Rh +. Jeśli ktoś mógłby oddać krew może to uczynić w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa przy ul. Czerwonego Krzyża we Wrocławiu z informacją "dla Andrzeja".

Dr Andrzej Nabzdyk jest ortopedą-traumatologiem, lekarzem Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, mistrzem świata w ratownictwie medycznym i komandorem Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Wiecej informacji o nim możecie znaleźć tutaj: http://www.rescue.wroclaw.pl/instruktorzy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...