Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo quattro


Więcek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Chciałem się z wami podzielić moją b5 i krótką historią o niej :)

Auto zakupiłem w kwietniu 2015 przez przypadek. Nie była jeszcze oficjalnie na sprzedaż, a ja szukałem zupełnie innej marki :P

Ładna, zdrowa baza a4 b5, pod maską AEB zagazowane od 3 lat na sekwencji STAG 300, ciemne szyby, zwykły przedlift...

Tak właśnie wyglądała w dniu kupna.

DJLWe8f.jpg

WzQdCSB.jpg

6ysmqZQ.jpg

Coś więcej o niej:

Rok produkcji: 1996 (na wszystkich szybach '95, pierwsza rejestracja kwiecień '96)

Silnik: 1.8T AEB napędzany przez stare dobre quattro bez żadnej elektroniki

Z wyposażenia to raczej nie ma szału: 4 szyby w prądzie, klimatronik, centralny, el. lusterka (kiedyś były składane, niestety ta opcja nie działa), w środku zwykłe, zajechane szmaty i podłokietnik, kiera s4 i zegar boosta w jednej z kratek nawiewu

lHOAOkn.jpg

Tłumik końcowy RM MOTORS, brak kata(została tylko obudowa), heble przód prawdobodobnie od a6c5 V6 (312mm), gwint z przodu no name, ciemne szyby (wszystkie oprócz przedniej) i jest to prawdopodobnie forumowy wóz, sądząc po naklejce :decayed:

7zunRd9.jpg

I tak jeżdżąc tym dłuższy czas postanowiłem się za nią zabrać. Z początku ogarnięcie tego co najważniejsze typu cieknący zacisk z tyłu itp postanowiłem ruszyć gwinty z przodu, co okazało się nie łatwą sprawą... Na szczęście udało się i wleciał felunek od w220 AMG 18" 8.5j

v5Nol4Y.jpg

0e7qkyp.jpg

diCKkbT.jpg

WkAbgai.jpg

Idąc dalej zachciało mi się trochę głośniejszej pracy silnika, więc wszystko co było możliwe zostało wycięte i tak teraz jest obudowa kata, i przelotowy końcowy(niestety na oryginalnej średnicy rury) ale daje to dość fajny dźwięk :D

Z takich nowszych modów to wleciały lampy na przód polift i gril od s4

PDBcxF0.jpg

Wrzuciłem jakieś radyjko clariona, wzmacniacz blaupunkta i głośnik GMS w zamkniętej skrzyni, żeby coś grało

ouso9pH.jpg

W chwili obecnej malują się dla mnie identyczne felgi jakie były w zeszłym sezonie, z tym że w męskich szerokościach 4x9.5j :banan:

K0TMmub.jpg

Na zdjęciu już w podkładzie :)

Co do planów na najbliższy sezon to jest ich mnóstwo, ciekawe ile się uda :huh:

-Na pewno musi wlecieć gwint na tył, ale pewnie wyjdzie tak, że będzie to TaTesco x4 bo nie mogę znaleźć samego tyłu

-w najbliższych tygodniach wpadną oponki 4x215/35/18

-koniecznie dystans, bo koło sie nie mieści i trze o co popadnie, planowane na przód 15mm, na tył 20-25mm

-musowo kubły ori audi jasna bądź czarna skóra

-koniecznie ciemny sufit i słupki(i tak już wisi więc trzeba to wyjąć)

-xenon i ściemnienie lamp z przodu

-planuje poliftowy zderzak na przód ze spryskami, gdyż obecny dzięki poprzedniemu właścicielowi ledwo się trzyma(bliskie spotkanie z rowem)

-na koniec zostaje grzebanie silnika, FMIC, wtryski, turbo, tip, porządny wydech itp itd

Mam nadzieje, że wszystko napisałem ok, w końcu to mój pierwszy temat na forum :lol:

Czekam na opinie, rady i inne cenne komentarze :)

Pozdro, Więcek :)

Edytowane przez Więcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogles wkleic foty zeby odrazu sie wyswietlały a pozatym az zanadto opisany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum kręci się temat z naprawą składanych lusterek, fajny modzik z tym jest i sam bym chciał taki ale nie mam możliwości a Ty masz więc działaj :D autko fajne tylko jak dla mnie to te białe felgi nie pasują :D ale to tylko moje zdanie :P Działaj i powodzonka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tym sezonie będzie szersze koło i inny kolor ;)

mogles wkleic foty zeby odrazu sie wyswietlały a pozatym az zanadto opisany :decayed:

Już ogarnięte :D


gdzieś na forum kręci się temat z naprawą składanych lusterek, fajny modzik z tym jest i sam bym chciał taki ale nie mam możliwości a Ty masz więc działaj :D autko fajne tylko jak dla mnie to te białe felgi nie pasują :D ale to tylko moje zdanie :P Działaj i powodzonka :lol:

A masz może do tego jakiś link? Bo szukałem i nie mogłem znaleźć :(

Edytowane przez Więcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego a te koło to widziałem już u buksa podczas lakierowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego a te koło to widziałem już u buksa podczas lakierowania

Dokładnie tak, Buks malował i polecam go każdemu, robota za***ista ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty nie działają :( Polecam imgur.com jeśli chodzi o foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam każdemu buksa w okolicy i chętnie do niego prowadzają auta ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...