Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwne odgłosy jak spada z obrotów


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z moja audiczka. Bez różnicy czy zimy czy ciepły silnik gdy spada z obrotów mam jakies dziwne dzwieki, wydaje mi sie ze to z okolicy filtra powietrza..tak jakby obudowa filtra sie trzesła...ale wszystko ram jest wpożądku...co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i jeździłem do różnych magików ale nikt nic nie wie..[br]Dopisany: 23 Listopad 2008, 15:51_________________________________________________Nikt z was nie miał takiego przypadku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie był by samochód słabszy?? jedzie sie idealnie tylko te dźwięki...

krecic sie kreci, ladowac laduje, tyle ze halasuje. byc moze wirnik jest zdeformowany, i wpada w drgania, lub tez uszkodzone lopatki wydaja inny dzwiek.

BTW sprawdzales zuzycie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo takie terkotanie z okolic filtra przy spadku obrotów. W kilku avf i awx to słyszałem i nie wydaje mi się aby było to coś niepokojącego. Zaraz po kupieniu auta to usłyszałem i na początku mnie to trochę martwiło(z początku myślałem,że to zawory) ale jeżdżę z tym już kupę czasu i nic się nie dzieje.Słyszałem opinię,że to efekt wyrównywania się ciśnień w dolocie i tak ma być. Silniczek hula dobrze,oleju nie bierze, pali od pierwszej górki :decayed: więc nic nie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo z tym ze u mnie brzmi to jak jakis dzwiek z kanalizacji :mysli: Sprawe juz analizowałem i zdaje się ze jest z tym tak samo jak z gubieniem temp przez nasze pd-ki w morozy czyli reasumujac, ten typ tak ma.

Chciałbym jeszcze przeczytac wypowiedz osoby która ma zapodnay nowy egr i 100% sprawne podcisnienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od niedawna i wkurza mnie ten odgłos,przy spadku obrotów na zimnym silniku słychać to tarcie,potem jak się rozgrzeje jest ok.Wcześniej myślałem,e gdzieś lód obciera w zawieszeniu,ale teraz nie ma mrozu.Wcześniej kilka razy na trasie przy 130 tracił moc.Po ponownym odpaleniu odzyskiwał moc.Nie jest to objaw ciągły i nie wiem co jest i czy to ma coś wspólnego z tym hałasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi powiedzieć przy dolnej jakiej dolnej wartości obrotów

zawór EGR powinien się zamykać ? :disgust:

co przez to rozumiesz?

EGR-em steruje ECU w zaleznosci od obciazenia silnika... obroty to nie wszystko :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...