Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cena chłodnicy + jej wymiana ASO, warsztat nieautoryzowany, garzaż wójka Zdzicha


tom3k.a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, piszę w sprawie dośc nietypowej.

Potrzebuje ustalić cenę wymiany chłodnicy w Audi A4 B5 Avant 1,9 tdi.

Potrzebuję wiedzieć ile taka usługa kosztuje w ASO, zwykłym sewisie nieautoryzowanym i za ile by to zrobił wujek Zdzichu w swoim garażu, oraz za ile policzą nas za chłodnice w każdym z warsztatów??? a ile za samą usługę.

Potrzebne mi jest to do szkoły. Nigdzie nie znajdę lepszych odpowiedzi niż tutaj na forum.

Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie jednoznacznie i konkretnie. O ile ceny w ASO mogą być zbliżone, to serwisy nieautoryzowane będą miały dużą rozbieżność w zależności ich lokalizacji i renomy. Tym bardziej "wujek Zdzichu", jeden zrobi za 3 piwa, inny za flachę a następny za litra.

Cena chłodnicy również zależy od tego co wybierzesz i jaką marżę naliczy serwis, a najtaniej wyjdzie jak kupisz sam. Roboty z wymianą chłodnicy jest naprawdę niewiele.

Sądzę również że jak zadzwonisz do ASO to podadzą Ci jakąś orientacyjną kwotę a do innych warsztatów też możesz podzwonić, nawet po całej Polsce.

Jeśli Ci się przyda to wstawiam trzy zdjęcia które zrobiłem jak zmieniałem chłodnicę u siebie. Jeśli chcesz to możesz je wykorzystać:

Stara chłodnica:

image.jpg

Po odkręceniu chłodnicy:

image.jpg

Po założeniu nowej:

image.jpg

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym warsztacie wyceniłbym robociznę na 50-100zł. W ASO pewnie ze 3 razy tyle.

Co do ceny chłodnicy to rozbieżności ogromne. Najtańsza okolice 100zł. Dobra to ze 300zł. A oryginał nie wiem, strzelam, że z 600-1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno tu mozna ogarnąć cenę jak w ASO: http://czesci.benepol.pl/sklep/np. 8D0121251BC kosztuje 1520 zł vs allegrowe 175zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...