Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.


pawellike87

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pomiędzy odblysnikami ze zwykłej soczewki jest jakaś różnica do odblysnika xenon oraz pomiędzy xenon a bixenon? Chodzi o to czy odblysnik od zwykłej podejdzie do xenon lub bixenon. Znalazłem odblysnik od xenon(zregenerowany) i chce go zastosować do bixenon. Może trochę namieszalem, ale powinniście wiedzieć o co mi chodzi ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 soczewki zwykłe i xenon maja taka samą srednice ale juz soczewki bixenon sa większe ,wiec na moje od zwykłego xenona nie podejdzie do bixenona..

jutro postaram sie porównac bo akurat widziałem gdzieś na warsztacie u mnie bixenony do tej a4 wiec sie upewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to dobrze. Proszę porównaj soczewki xenon a bixenon. Dobrze że nie kupiłem od razu...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od producenta i modelu soczewek. Są soczewki, które sa identyczne odbłyśniki w xenon i bixenon np. Hella z A6 C5 lift. Polo 6n2, bądź Valeo z E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz[emoji14]no to ja jeszcze zobaczę też w domu bo mam soczewkę od Passata b6 to może będzie taka sama.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi Gwerty on Ci wyjaśni wszystko a przy dobrym układzie to może Ci ogarnąć lampy lub sprzedać części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie,,ja tylko mówie że lampoa a4 b6 zwykła bądz xenon ma mniejsza soczewke..mianowicie taka jak w a4 b5,,ale juz a4 b6 bixenon to soczewka miała większą srednicę co za tym idzie otwór w odblasku także i nie tylko poniewaz ramka w lampie bixenonowej miała inny kolor niz w xenonie.,ale to tak na marginesie

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna podstawowa różnica.

Mianowicie to gniazdo, mocowanie żarówki/ palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna podstawowa różnica.

Mianowicie to gniazdo, mocowanie żarówki/ palnika

Akurat gniazda xenon/bixenon są w większości identyczne nawet gdy różnią się palnikami bo i D1S i D2S mają identyczną budowę od strony gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś o co pyta?

Czy pomiędzy odblysnikami ze zwykłej soczewki jest jakaś różnica do odblysnika xenon oraz pomiędzy xenon a bixenon? Chodzi o to czy odblysnik od zwykłej podejdzie do xenon lub bixenon.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba sprecyzować budowę projektora ksenonowego. Większość osób potocznie, ale błędnie nazywa cały projektor soczewką. Tymczasem składa się on z odbłyśnika, w którym mocowany jest żarnik, oraz elementu optycznego w postaci soczewki.Nie przełożysz P&P ORI odbłyśnika z ksenona do biksenona. Po pierwsze to mają inne rozmiary (biksenon jest większy), są inne mocowania odbłyśnika do soczewki, a przede wszystkim różnią się budową (ukształtowaniem) powierzchni odbłyśnika, oraz samą soczewką. W bixenonie masz przesłonę, która spełnia tą samą funkcję, co daszek nad włóknem w żarówkach dwuwłóknowych, więc wiązka świetlna wypadająca z odbłyśnika na soczewkę ma inny kształt niż w ksenonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projektor w b6 w xenonach valeo to zupłnie inna konstrukcja niż w bixenonach b6 valeo.

projektory xenon z lamp valeo b6 mogą być pod d1s lub w pierwszym roku produkcji d2s.

zależy do od tego jakie mamy przetwornice i palniki.

co więcej. projektory te ( xenon valeo) są bliźniacze do zwykłych projektorów valeo pod h7.

różnica polega jedynie w mocowaniu źródła światał. w xenonach jest ono pod palnik d1s/d2s, w halogenach pod żarówkę h7.

.

co więcej nie można od tak sobie zmieniać soczewek z innych projektorów nawet jak średnica ta sama

ważnym parametrem jest tez ogniskowa soczewki. wpływa ona na odbłegłość soczewki od przesłony.

im większa ogniskowa soczewki tym jest ona bliżej przesłony.

jak juz wymieniać to cały projektor.

do xenonów b6 można śmiało wkładać projektor bixenonowy hella 3 z a6 c7.

oczywiście wiąże sie to z przerobieniem mocować i powiększeniem otworu pod soczewkę.

ale ze zwykłych xenonów mamy bardzo dobrze świecący bixenon.

palniki i przetwornice zostają te same.

jak są jakieś pytania chętnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej oddać odblysniki do regeneracji.... Nie będę kombinowal z kupnem "może podobnych". Poleca ktoś jakieś miejsce do regeneracji odblysnikow? A może na forum ktoś robi?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jak jest kształtowana wiązka

73740d183c555e4a.png

zmiana któregokolwiek parametru powoduje ze projektor będzie źle kształtował wiązkę.

dlatego bardzo ważne jest dobre osadzenia żarówki czy palnika w gnieździe. odbłyśnika


w temacie jest sporo fotek porównujących jak świeca popularne projektory:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/130216-rezanie-bixenonu/page-45

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli lepiej oddać odblysniki do regeneracji.... Nie będę kombinowal z kupnem "może podobnych". Poleca ktoś jakieś miejsce do regeneracji odblysnikow? A może na forum ktoś robi?

Wiele razy na forum był poruszany temat, że nie ma najmniejszego sensu regenerowanie ORI odbłyśników w bixenonie B6. Za ta samą cenę można zaadaptować projektory AL z modelu B8, które generują o wiele lepsze światło niż nowe ORI Valeo B6.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...