Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio Audi Concert (płyty)


Siwy1122

Rekomendowane odpowiedzi

No możesz mieć problem bo radio gamma to radio analogowe a concenrt to cyfrowe i może ono nie działac , Można kupić specjalny przetwornik (nie znam oryginalnej nazwy) ale jest drogi ok.300zł.

Ale z tego co wiem to radia concert powinny pasować i działać dobrze, mam namyśli z tych strszych roczników pozatym zwróć uwagę czy będzie w kieszeń pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego modelu podejdzie Concert z A6 - ten z zaokrąglonymi rogami. Nie musisz kupować adaptera Can no chyba, że bardzo Ci będzie przeszkadzało to,że nie da się wyłączyć tego radia z kluczyka i na dłuższych trasach co godzinę się będzie wyłączało.

Ja kupiłem u tego sprzedawcy i jestem zadowolony, bo gratis zrobił mi podświetlanie http://allegro.pl/item488586017_audi_concert_a2_a3_a4_a6_tt_chowane_galki_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne to że będzie się wyłączało po godzinie. No a ten can to 299zł kosztuje :confused4:

http://allegro.pl/item481265369_can_bus_adapter_ii_concert_2_chorus_2_symphony.html#gallery

Jeszcze myślałem na Audi Concert kaseta :mysli: co Wy myślicie ??? Bawić się z tym adapterem CAN i mieć na płytki ?? Bo do Concerta na kasety on jest chyba nie potrzebny ???

YATES jakie podświetlenie ?? Radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup Concerta na CD i nie kupuj adaptera , bo nie warto.

Chodziło mi o podświetlanie radia - trzeba dolutować jeden kabelek. Adapter w takim wypadku spowoduje,że można wyłączyć radio z kluczyka i co godzinę radio się nie będzie wyłączać ( chyba nie warto poświęcać 300zł na takie mało istotne rzeczy). Bez adaptera tylko te dwie funkcje nie będę chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych problemów ponieważ Concert na kasety był montowany fabrycznie w B5, a w B5 nie ma przecież szyny Can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kasety był montowany fabrycznie w B5, a w B5 nie

ConcertCD był montowany w ostatnich latach produkcji B5. Miał połączenie z licznikiem po CANie.

Co do Concert I to tez rozważałem wstawienie tego radia u siebie, ale troche zniechęcił mnie problem, który występuje z tym modelem, czyli padający procesor, a doraźna naprawa to koszt ok 120zł (wymiana procka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kasety to już staroć jest :kwasny: jeszcze radio gamma raczej nowocześnie nie wygląda :gwizdanie: to właśnie chcę zmienić na płytki. Inne radio niż oryginał nie wchodzi w grę ponieważ nie podoba mi się w tej konsoli z tymi ramkami :no:

A w B5 can jest przy ABS czy jeszcze gdzies?? Jest taka możliwość żeby podłączyć te radio tak jak w nowszych B5 do CAN w liczniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałem zamontować Radio Concert CD ale skończyło się na tym, że kupiłem Radio Concert Kaseta + zmieniarka i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony a cena zestawu porównywalna z ceną samego Radia Concert CD. Dlatego ja mogę Ci polecić taki zestaw: radio concert kaseta + zmieniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mi chodzi właśnie że te radio Concert nowocześniej wygląda więc odświeżył bym sobie deseczkę. Radio Concert i zmieniarki czytają płyty nagrane z komputera ???

W B5 can jest przy ABS czy jeszcze gdzies?? Jest taka możliwość żeby podłączyć te radio tak jak w nowszych B5 do CAN w liczniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że żadne B5 nie wyjechało z fabryki z concertem II (na cd), zaczęto je montować dopiero od B6 ale panel ma inny kształt i nie podejdzie. Do B5 pasuje tylko od A6 bo było montowane również przed 2000 rokiemi kształt jest identyczny, niestety A6 miały już w tym czasie CAN.

Niektórzy co prawda docinają panele i montują od innych modeli, ale to mało ciekawe.

Jeśli chodzi o sam Can to występuje w B5 ale dopiero w modelach po II lifcie w liczniku z zegarkiem cyfrowym VDO - białe podswietlenie, nie jest jednak wyprowadzony do sterowania radiem i trzeba to samemu zrobić (dwa przewody od licznika do radia).

Sam CAN jako taki występuje w B5 np. do sterowania silnikiem czy abs, ale zupełnie nie nadaje się do sterowania radiem.

Dodam jescze że oprócz tych niedogności jak włączanie i wyłączanie z kluczyka, czy wyłączanie co godzinę dochodzi jeszcze jedna radio nie wyświetla RDSu w fisie jeśli ktoś ma pełny, na to nie pomaga też can adapter żeby nikt potem nie był rozczarowany.

Tanie CAN-BUS adaptery miał tu na forum koleś kobra7 po 140zł.

A i jeszcze jedno concerty II mają troszkę innny kolor niż deska w B5.

Jesli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to niech użyje szukaczki było o tym do bulu lub pisze na priv, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mi chodzi właśnie że te radio Concert nowocześniej wygląda więc odświeżył bym sobie deseczkę. Radio Concert i zmieniarki czytają płyty nagrane z komputera ???

Jak dla mnie jeśli chodzi o wygląd to Concert kaseta podoba mi się bardziej niż CD ale to tylko moje zdanie a jeśli pytasz o płyty to nagrywam na komputerze (tzw. audio CD) i wrzucam w zmieniarkę 6 płyt i słucham. Tak jak wcześniej pisałem również przymierzałem się do Concert CD ale zniechęciły mnie wszystkie przeróbki, które bym musiał wprowadzić żeby radio działało jak należy... a w przypadku zwykłego Concerta po prostu podłączyłem radio i przeciągnąłem przewód do bagażnika gdzie zamontowałem zmieniarkę.

Ogólnie tak radio się prezentuje:

95369fc16e2ff6d4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda w przypadku b5 z samego końca produkcji? Sam mam b5 z kwietnia 2000 i zastanawiam się nad kupnem Concerta z a6. Z tego co wyczytałem nie potrzebuję przejsciówki CAN do poprawnego działania radia, trzeba chyba tylko coś zrobić żeby działało podświetlenie radia. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Czy ktoś mógłby dokładnie opisać na czym polegają modyfikacje, które trzeba przeprowadzić, żeby radio Concert II działało w takim b5 jakie mam?

mam na myśli taki model:

http://www.allegro.pl/item493388317_nowe_audi_concert_ii_a2_a3_a4_a6_22cm_10szt_f_vat.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dolutować jeden kabelek od podświetlania do plusa. Mi to zrobił gratis sprzedawca z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y0ghurt jak bys sie zdecydowal na to radyjko to w dziale "rabaty, promocje" jest temat na zakup grupowy po te 360zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...