Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Temperatura silnika 60-70*C - po długim czasie dopiero 90*C


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie dzis przegonilem furke na wyzszych obrotach przy temp zewnetrznej +2 stopnie i temp silnika tylko mi pokazala 70 stopni i wyzej nie chce isc dodam ze czujnik sprawdzalem tzn wyjelem go wrzucilem go do naczynia z goraca woda i pokazalo mi 90 stopni wiec chyba pozostaje mi wymienic termostat tylko.prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie visko... odpal silnik weź gazetę zwiń w rulon i spróbuj zatrzymać wiatrak... jak uda się lekko to znaczy że wisko ok a jak będzie stawiać opór to zgaś silknik zablokuj tą samą gazetą wentylator i zapal silnik... zobacz czy łapie temp silnik oczywiscie na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienic termostat. Ja jestem wlasnie po wymianie w moim b6. Termostat ori + wymiana czujnika temp. cieczy. Teraz lapie mi 90C po okolo 10-12km przy - 7C temp zewn. przy wlaczonym nawiewie na szybe ( nie wlaczajac przycisku ECO ). Szybciej auto zlapie temp przy wylaczonym nawiewie. Jednak wskazowka delikatnie opada np po postoju na swiatlach lub postoju na jalowym i wlaczonym nawiewie. Hmmmm czy powinna temp tak sie wahać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienic termostat. Ja jestem wlasnie po wymianie w moim b6. Termostat ori + wymiana czujnika temp. cieczy. Teraz lapie mi 90C po okolo 10-12km przy - 7C temp zewn. przy wlaczonym nawiewie na szybe ( nie wlaczajac przycisku ECO ). Szybciej auto zlapie temp przy wylaczonym nawiewie. Jednak wskazowka delikatnie opada np po postoju na swiatlach lub postoju na jalowym i wlaczonym nawiewie. Hmmmm czy powinna temp tak sie wahać?

temp. mam prawo wachać sie ale bardzo stopniowo gdy silnik pracuje na biegu jałowym z włączonym nawiewem, jesli temp. spada gwałtownie to jest problem

poszukaj o tym, bo można już książki pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie nic niepokojącego się nie dzieje :good:

jeżeli masz ustawioną wysoką temp na klimatroniku to sprawność nagrzewnicy jest tak duża że wydłuża czas nagrzewania silnika samochodu. wyłącz ogrzewanie i wtedy zdaj relację

pozdrawiam[br]Dopisany: 11 Luty 2010, 09:00_________________________________________________

najlepiej wymienic termostat. Ja jestem wlasnie po wymianie w moim b6. Termostat ori + wymiana czujnika temp. cieczy. Teraz lapie mi 90C po okolo 10-12km przy - 7C temp zewn. przy wlaczonym nawiewie na szybe ( nie wlaczajac przycisku ECO ). Szybciej auto zlapie temp przy wylaczonym nawiewie. Jednak wskazowka delikatnie opada np po postoju na swiatlach lub postoju na jalowym i wlaczonym nawiewie. Hmmmm czy powinna temp tak sie wahać?

kolego nie przejmuj się temp może się wahać.

należy pamiętać aby najpierw zdjagnozować przyczynę nieprawidłowej pracy a dopiero pozniej kupowac i wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...