Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakodowanie klimatronika


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie szukam i szukam tego tematu ktoś to opisywał już ale nie umiem znaleźć przez "Szukaj" a wpisywałem już wszystko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master to było coś w tym stylu z opisem :

08->Adaptacja-> i dalej chyba 00 i coś tam żeby silniczki pojechały w jedną skrajną pozycję potem w drugą itd.

ja mam kod teraz 00043 ale chcę zakodować te pozycje silniczkó był taki temat i Szukajka nie znajduje...

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, szukam mojego tematu i ....... zniknął.

Nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie na stówkę to szogun0 o tym pisał!Ale zczaiłem conieco ale nie do końca...

mam kodowanie 00043 czyli: sedan zexel tdi kier po lewej stronie tylko powiedzciemi jeszcze jedno:

-co daje czujnik światła słonecznego jak wpływa na pracę klimy???

-i czemu w kodzie nie mam nigdzie ustawionej opcji szyberdach w kodzie(do zakodowania) gdzieś widziałem że to też się wlicza w kod???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdachu nie wlicza się w kodowanie. A czujnik nasłonecznienia podaje informację o tempie nagrzewania się wnętrza. Dzięki temu w słoneczny dzień mocniej dmucha na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki szogun0!!!

A możesz mi napisać jak zakodować pozycje silniczków?Żeby zapisać klimatronikowi ich skrajne pozycje...ponieważ jest tak...uważam, że:

błąd silniczka pod filtrem pyłkowym 15.7 lub 15.5 lub 15.3 bierze się z jego niewłaściwej pozycji...

już chciałem wszystko rozbierać(kokpit) ale podałem mu napięcie z zewnątrz i bez problemu śmignął w jedną i drugą str.Nie było przez 2h żadnych błędów a potem znowu...15.7 to pewnie przez suwak potencjometru pozycji pewnie jest zaśniedziały bo ta klapka mało się w sumie rusza...

ruszam ją przez VAGA żeby wyślizgać trochę ten potencjometr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy podstawowe są od tego, żeby climatronic zapamiętał sobie pozycje krańcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam moze i trywialne pytanie ale zaciekawił mnie ten temat, więc kiedy trzeba kodowac climatronic tzn. co powoduje jego rozkodowanie np. odłaczenie aku. lub panelu klimatronika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem najczęściej są zimne luty.

Przez to traci jedno z zasilań, a pozostałe są, dzięki temu sterownik wie, że coś nie tak.

Odłączenie akumulatora nie powoduje potrzeby ponownego kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ręcznie wpisać skrajne nastawy silniczka? Lub np.zatrzymać na siłę w jakiejś pozycji która ma być potem skrajna?

Zakodowanie od nowa dało b.dużo polecam to zrobić mimo że wszystko niby chodzi.Mi polepszyło ogólną pracę wentylacji np.22C na szybę przednią(nie parzy po twarzy :) ) 20C już środkiem bardzo to logiczne! A wcześniej dmuchało wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie nie wpisze się skrajnych położeń.

A zablokowania nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...