Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak biegów nagły


milio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam autko a4 z 2004 r avf skrzynia 6. Dzisiaj na skrzyżowaniu nagle nie mogłem wbić biegu żadnego na odpalonym aucie jak zgaszę to wchodzą wszystkie biegi jak wbije bieg i odpalę na wciśniętym sprzęgle to jedzie delikatnie do przodu a jak puszcze sprzęgło całkiem to jedzie normalnie ale z kolei biegu nie wybije podczas odpalonego auta macie jakieś pomysły co możne być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko panie się skończyło. To samo miałem w B6 wszystko śmigało az pewnego dnia ten sam objaw co u ciebie. Okazało się, że pękło słoneczko w docisku i nie wysprzęglało do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak coś myślałem a powiedzcie ciężko wyjąć skrzynie żeby wymienić całe sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałeś jakiegoś dźwięku?

może wysprzęglik się rozleciał albo pompka? to sprawdź w pierwszej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak coś myślałem a powiedzcie ciężko wyjąć skrzynie żeby wymienić całe sprzęgło?

To zależy czy grzebiesz coś w autku czy raczej nie interesujesz się zbytnio mechaniką. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, potrzeba w sumie tylko w miarę dobrej pamięci, oczywiście kilku kluczy i kogoś do pomocy żeby ja zrzucić, bo jest dość ciężka. Jest w internecie sporo kompletnych poradników jak to zrobić od A do Z. Jeśli nie czujesz się na siłach możesz zawsze odstawić do mechanika, jeżeli materiał będziesz miał własny to skasują Cię w granicach 250-300 zł. Pozdrawiam.

Edytowane przez tomekrst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic kompletnie nie słyszałem po prostu dojechałem do krzyżówki i jak miałem jechać to już nie mogłem wbić biegu żadnego a teraz na kanale odpaliłem auto wszedłem posłuchać i nic sprzęgło jak ciskam nogą normalnie chodzi jak zawsze


przy aucie głównie sam robię rozrząd sam wymieniałem robię dla własnych potrzeb tylko wcześniej w citroenie jak miałem to wymieniałem tarcze sam tylko mnie martwi bo wysprzeglik hydrauliczny jest to potem coś odpowietrzać trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odpowietrzać, wysprzęglik odkręcasz i idzie na bok bez rozłączania przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...