Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju ASN


darixo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Formowiczów

otóż jestem świeżo po wymianie rozrządu w warsztacie bardzo polecanym na tym forum, po odbiorze po przejechaniu kilku kilometrów okazało się że strasznie cieknie olej z tego miejsca (http://imageshack.com/a/img924/7243/ni3QDN.jpg) i płynie bezpośrednio na kolektory tak samo z prawej jak i lewej strony akurat wycieki są w tych miejscach gdzie montuje się blokady. Teraz moje pytanie co potrzebuję i w jakich ilościach żeby pozbyć się tych wycieków ??

z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi się że uszczelkę ale zmartwię cię rozrząd do ustawiania na nowo więc wróć do nich niech poprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wyżej przy pokrywie. Pewnie uszczelki stare. Ale jak cieknie tam gdzie zaznaczyłeś to lia, bo rozrzad do zdjęcia. Swoją drogą ostatnio wymieniałem rozrzad w ASN bez bokad :) Da rade to zroić bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd robiony w Sulejówku, zadzwoniłem do gościa od razu jak zaczęło mi się kopcić spod maski ale usłyszałem że po wymianie może coś takiego się pojawić, dla pewności rozebrałem puszkę filtra a tam z tego miejsca co wskazałem fontanna oleju :facepalm: podjechałem żeby ocenili ten wyciek i usłyszałem że mam za stare auto i tak sie dzieje w starych autach

a w grupie 93 nie pamiętam już jutro sprawdzę dokładniej najwięcej mam -2

Edytowane przez darixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym mechanika.... kolejny Cytryn&Gumiak... "jak stuka to pogłośnij radio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi się że uszczelkę ale zmartwię cię rozrząd do ustawiania na nowo więc wróć do nich niech poprawiają

za poprawę żądają sobie niezłej sumy, w miejscu tych wycieków jest jakaś pasta, w weekend podjadę do serwisu i zorientuję jakie części będą potrzebne do naprawy tych wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie ładnie się panowie zachowali. stare auto dobre sobie częśći czy uszczelki zużywają sie i w nowych. ty u mnie też jest coś ala sylikon ale olej nie cieknie.

Więc sulejówek nie zareklamował się zbytnio traci na renomie skoro tak.


z swojej miejscowość masz dość blisko do waskivw człowiek wydaje sie być precyzyjny i rzetelny. niestety w serwisie nie ustawio ci rozrządu idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak blisko bo 250 km, płacąc taką kasę spodziewałem się czegoś innego, nie myślałem że jeszcze raz będę rozbierał rozrząd. oddałem auto bez wycieków a otrzymałem z dość konkretnymi wyciekami, jak narzazie prawą stronę mam uszczelnioną jakimś silikonem gdyby nie to pewnie do domu bym nie dotarł, wiem że takich rzeczy się nie powinno robić ale przez pewien okres czasu muszę tak jeździć niestety :kwasny: Jakby panowie mnie poinformowali że takie coś morze nastąpić to nie było sprawy kilka stów i sprawa by inaczej wyglądała

Edytowane przez darixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chamsko się zachowali ale co zrobić mało juz zostało uczciwych ludzi. nie wykluczone że tam powinien być orginalnie sylikon jako uszczelka ale to już nie jestem pewien. kurcze ale to ja nie wiem oddałeś ''sprawne'' auto a dostałeś uszkodzone jakieś jaja i jeszcze ci wciska że stare auto no cham jeden kase potrafił zgarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie przecieka oryginalnie jest jakaś żółta pasta, dowiem się wszystkiego w weekend co to dokładnie za pasta oraz jakie uszczelki tam idą i zacznę powoli wszystko kompletować i szykować się do naprawy :kwasny:

Jak mi powiedział że mam stare auto to odpowiedziałem mu że gdyby wszyscy mieli nowe auta to by ogóle roboty nie miał. i więcej już nic nie odpowiedział.

Jeszce mam takie pytanie: wyciek pojawił się z elementu na którym przykręcone są wałki rozrządu dokładnie w tych miejscach gdzie montuje się blokady czy jest to możliwe że zostało to jakby rozepchane tymi blokadami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie leci Ci spod dekla ?? bo pod deklem są uszczelki gumowe i to wcale nie tanie jeśli chodzi o ori

dobrze widzę że to jak by druga część dekla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spod dekla na pewno nie leci wymieniane były na nowe, tylko z tego elementu gdzie zamocowane są wałki rozrządu nie wiem jak się to dokładnie nazywa, wyciek jest na łączeniu głowicy z własnie z tym elementem po zdemontowaniu puszki filtra na lusterku dokładnie było widać że to z tego łączenia

Edytowane przez darixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...