Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z radiem concert II


Thomass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z fabrycznym radiem concert II grundig 8E0 035 186 numer fabryczny AUZ....

Problem objawia się tym ze radio po 10-15 minutach samo się wyłącza i zaczyna strzelać z głośników i niekiedy się pojawiają szumy.

Posiadam seryjne przednie głośniki i tylne podłączone są razem z seryjnym subwooferem w półce .

dzieje to na fm jak na cd. po włączeniu radia jest tylko czerwone podświetlenie. Na fis-ie wszystko widać na co przełączam ale są tylko te dziwne dźwięki. nawet jak radio jest wyłączone. Bezpieczniki sprawdzone wtyczki tez. Odłączałem wtyczkę z subwooferem i działo się to samo.

Oddałem radio do naprawy. W czasie naprawy tamtego radia zamontowałem radio alpinie CDE-120RR . Podłączyłem go tak jak należy oprócz wtyczki od subwoofera bo nie pasowała. Radio grało ładnie przez 2 dni bez żadnego wyłączania się i strzelania na przednich głośnikach. PO 2 dniach odebrałem radio z naprawy ze wreszcie będzie dobrze. Podłączyłem go pod wszystkie wtyczki grało dobrze 30 min na cd po czym się wyłączyło. Włączyłem go ponownie słuchając radia po 10 minutach się wyłączyło i po włączeniu było tylko czerwone podświetlenie i te dźwięki. Tak jak przed naprawa.

Czyżby coś się przegrzewało ?

Po każdym dniu jak wsiadam do auta to radio normalnie się włącza po czym po kilku minutach ten problem się pojawia choć na radiu alpinie tego problemu nie było.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w łączeniach drzwi z buda lubią tam pękać. Poza tym radio jest diagnozowalne wystarczy podpiąć vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać ze końcówka mocy w oryginalnym radiu kończy swój żywot lub pracuje na zwarciu. Skoro radio alpine działa normalnie to nie wina przewodów tylko samego radia ale warto zajrzeć do instalacji czy nie ma tam zwarcia i wykluczyć ewentualne uszkodzenie instalacji. Alpine ma dobre zabezpieczenie przeciw zwarciowe i zaraz by rozłączyło wyjście na głośniki i dla tego obstawiam uszkodzenie radia nie instalacji. Na twoim miejscu podłączył bym tylko przednie głośniki bez suba do oryginalnego radia bo równie dobrze uszkodzenie może być w subie lub po drodze do niego.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...