Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie dławi sie 1.6 AHL


dawid332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z moim Audi A4 B51.6ahl Od jakiegoś czasu podczas jazdy zdarza się, że przy prędkości około 120 km/h autem zaczyna się dławić i szarpie tak jakby auto nie dostawało wystarczającej ilości paliwa. Gdy docisnę pedał gazu to te zjawisko dławienia się i szarpania się nasila do momentu puszczenia pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien filltry w tym benzyy, jak nie ustanie to sprawdz cisnienie paliwa, moze pompka nie domaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdz sonde lambda i przeplywke.

A jak u mnie w 1.8 tak szarpie a pokazuje na vagu, że sonda działa to co mam sprawdzić? Przepływkę wymieniałem na ori używaną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko bylo wymieniane , filtr paliwa swiece kable cewka zamiennik , sonda nie org ale niby dziala poprawnie gdzies mam filmik , przeplywka rowniez wymieniona jakis czas temu na uzywana , dodam ze czasem auto dobrze jedzie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tez u siebie zamiennik cewki. Totalny szmelc, samochód przerywał od 100 w góre do 120 nie miał siły się rozpędzać szarpał i nic nie pomagało. Zmieniłem na ori używkę i jak ręką odjął. Nigdy więcej chińskiej cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, powyzej 100 zaczyna jakby charczec i bardzo powoli nachodzi predkosc , to mowisz brac cewke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , zamowiona , napisze jak zachowa sie po wymianie


po wymianie dalej to sam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taki dziwny przypadek w 1.6AHL tyle ze toledo, wymieniałem świece i przewody (profilaktycznie na zyczenie klienta) swiece NGK przewody BOSCH, po wymianie silnik przerywał, wymieniłem cewke ale bez zmian. Po różnych kombinacjach wkońcu wsadziłem stare świece i przewody i wszystkie objawy ustąpiły, okazało sie że nowe przewody BOSCGH miały przebicie.

Przewody klient oddał na reklamacje i o dziwo dostał nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sytuacja:) przewody mialem inne razem z cewka , jeszcze wymienie swiece


mam filmik z sonda , jest to zamiennik , zobaczy ktos czy daje poprawne wartosci mam rowniez oryginalna z drugiego silnika , i nie wiem czy jest sens wymiany jej https://www.youtube.com/watch?v=EvvkYzC43to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to silnik chodzi całkiem fajnie, chciałbym żeby mój tak chodził, . Sonda wydaje mi się że działa poprawnie. Zobacz może gdzieś lewe powietrze ciągnie.

Edytowane przez Robertk86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, doszedłeś co było? Też mam taki sam problem.

Możecie podesłać link do dobrej cewki?

Edytowane przez elpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, doszedłeś co było? Też mam taki sam problem.

Możecie podesłać link do dobrej cewki?

siema , ja swapa robilem , ale po wymianie cewki znacznie lepiej jechal , jak chcesz moge odsprzedac oryginał z kablami koszt 70+ plus wys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...