Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania coś jest nie tak


jumponion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako iż jest to mój drugi temat, postaram się o krótce napisać co i jak.

Zakupiłem audi a4 b5 z 1999r

Ma dosyć bogate wyposażenie , jednak nie wszystko działa jak powinno

Sprawa dotyczy czujników parkowania.

Jak włączam wsteczny - słychać piii (włączają się czujniki)

Jadę do tyłu, zbliżam się do przeszkody i nic ....

Druga osoba zaczęła zasłaniać ręką czujniki jeden po drugim, i tylko jeden boczny piszczał (tylko po zasłonięciu).

Co z nimi może być nie tak ?

Robię w tym aucie wszystko co jest do zrobienia, jednak nie mam zbyt dużo pojęcia, dlatego potrzebuję rady.

Może jest ktoś na forum, kto w vagu sprawdzi mi wersję wyposażenia mojego audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie sprawdzisz po kodach z naklejki we wnęce bagażnika tam gdzie jest koło bądź w książce serwisowej. Masz na internecie dekodery.

Co do czujników może po prostu styki zaśniedziały ? Sprawdź od wewnętrznej strony połączenia, przeczyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z czujników masz uszkodzony, wbij wsteczny i przyłoż ucho do czujników i zobacz czy cykaja, jesli nie to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do tematu, bo mam podobny problem. Nie działa mi skrajny prawy czujnik. Pozostałe "cykają", co potwierdza VAG, podając odległości od przeszkody. Kupiłem więc używany oryginał, ale po założeniu, nadal cisza.. tzn. jest sygnał o awarii systemu, ale czujnik milczy. Zna ktoś rozpiskę pinów we wtyczce czujnika? po mojemu na dwóch powinno być zasilanie, a trzeci sygnałowy czy jakoś tak.

Biorę pod uwagę że uwalony może być zakupiony czujnik, ale zanim zacznę go reklamować, to chcę sprawdzić wiązkę

Czy wszystkie czujniki są takie same? mogę spokojnie przepiąć np. środkowy-prawy w miejsce skrajnie prawego? Niby ETKA pokazuje że to jeden i ten sam czujnik, ale zawsze wolę zapytać bardziej doświadczonych w tej materii

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Mad_Maxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A co z literami przy numerach czujnika? Widzialem ze sa bez litery i takie z A lub B na koncu. Te z B maja wejscie na wtyczke pod katem, ale czy poza tym jest miedzy nimi jakas roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 275 bez literki , z A jest taki sam ale do malowania

Działać będzie każdy ale jak wtyczka pod innym.kątem to nie wejdzie musi być 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan i tu cię zaskoczę, bo przy zakupie miałem założony właśnie z B :) i jakoś to upchnęli, chociaż wyjęcie go bez demontażu zderzaka, nie było łatwe. Kupiłem właśnie bez literki bo takie sugerowała ETKA :) jutro w wolnej chwili zrobię przekładkę z innym i zobaczymy czy zagada :) Gdyby jednak okazało się, że walnięta jest wiązka, gdzie znajduje się moduł od PDC?

Edytowane przez Mad_Maxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tylną kanapą , ale jak już to wiązka będzie strzelona gdzieś w zderzaku.

Zderzak to chwila , szkoda ręce kaleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić przekładkę czujnika środkowego prawego, w miejsce prawego i tam zadziałał. Czujnik kupiony na alledrogo wyrzuca na kompie błąd FAULTY, więc jest definitywnie uszkodzony. Zaczyna się proces reklamacji.. tak to jest jak się wystawia coś niesprawdzonego :/ Montował ktoś te zamienniki z allegro za 50 zł z wysyłką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...