Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyraźny stuk przy ruszaniu na wstecznym.


siara1899

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zauważyłem, że zdarzają mi się przypadki, gdy przy ruszaniu z garażu na wstecznym z kół (najprawdopodobniej) słychać wyraźny mechaniczny stuk, który nie pojawia się już przez resztę dnia, po rozgrzaniu silnika. Mam wrażanie, że samochód jest jakby trochę przytrzymywany, zanim ruszy po tym stuku. Problem najczęściej występuje, gdy wyruszam autem po kliku dniach nieużywania go, stania w garażu. Choć wczoraj nastąpił wyjątek, gdyż stuk wystąpił na zimnym silniku jak i po krótkiej jeździe i ponownym ruszaniu spod supermarketu, też na wstecznym. Dziś kontrolnie sprawdziłem ruszanie z garażu na wstecznym i było już ok, gładko. Niedawno sprawdzany był napęd, zawieszenie i skrzynia biegów, wszystko ok. Pogrzebałem na google i internauci najczęściej piszą o poduszce silnika, ale chciałbym zapytać jeszcze Was o radę, gdyż ten stuk występuje sporadycznie, po "odstaniu" się auta, może ktoś z Was miał bardzo podobnie wyglądający problem i zna rozwiązanie?

ps

Nie chcę zakładać drugiego tematu, więc zapytam jeszcze o coś innego tutaj: czy gdy przy pełnym skręcie kół na małej prędkości występuje lekkie wycie to czy wystarczy na początek wymienić płyn do wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zapieczony jakiś cylinderek.u mnie jak zapiekl sie z przodu to telepalo całym przodem i ciężko jechał.a walilo mocno po budzie.sprawdzic tez zaciski może cos wyskoczylo czy peklo.poduszki sprawdzisz zaciągając ręczny i ruszasz tym przod.moze tez być poducha skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej jeździe u mnie jest spokojnie, nic nie telepie raczej. Z tą poduszką silnika - mam próbować ruszyć na ręcznym i co w takim wypadku prognozuje usterkę poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wychylenia silnika.ruszac w tyl i przod na ręcznym. na dobrych poduszkach powinien minimalnie sie ruszac.najlepiej w dwie osoby to sprawdzac.poducha skrzyni to juz na kanale lub podnosniku sprawdzic

Edytowane przez lukasz2107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu patrzeć czy samochodu nie podnosi, nie ciągnie w którąś stronę?[/quote nie auto a silnik

Edytowane przez lukasz2107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w swojej. Jak postoi to tak jakby kola reczny go trzymal przezsekunde i puszcza. Dodam, ze zdaza mi sie to przy ruszaniu z parkingu do przodu ( maniera z parkowaniem wszedzie tylem).

Wysłane z mojego PMT7077_3G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze tak stuka przy wyjeździe z garażu po dłuższym postoju. Klocki przyłapują do tarcz tzn robi się taki rdzawy nalot który łączy klocek z tarczą i jest on na tyle mocny, że występuje charakterystyczne puknięcie. Samochód toczy się z oporem dopóki nalot się nie wytrze czyli do pierwszego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...