Skocz do zawartości
IGNOROWANY

test na obecność co2 w płynie chłodniczym


maju91

Rekomendowane odpowiedzi

witam
z góry przepraszam jeśli podobny temat już był
a mianowicie
jakieś dwa tygodnie temu audi wyrzuciło mi płyn zbiorniczkiem wyrównawczym (sytuacja miała miejsce 2 razy) przy czym za każdym razem temperatura na blacie ani o włos nie przekroczyła 90stopni
mechanik stwierdził że padnięty był czujnik temperatury a dodatkowo termowłącznik w chłodnicy miał rozpiętą wtyczkę; wymienił też korek od zbiorniczka wyrównawczego
od tamtej pory nie było problemów z gotowaniem/ wyrzucaniem płynu
z racji że v-ki ponoć są wrażliwe na przegrzanie postanowiłem zrobić test na obecność co2 w układzie chłodzenia
mechanik założył tester i przez około 10 minut samochód chodził na obrotach 2-2,5 tys
kolor czynnika zmienił się bardzo ale to bardzo nieznacznie z ciemnogranatowego na granatowy tak bym to ujął
tyle że mechanik twierdził że kolor na który zmienił się czynnik jest zielonawy i że świadczy to o obecności spalin w układzie
sęk w tym że wszędzie gdzie czytałem, dowiadywałem się mówiono żę w silniku benzynowym czynnik ma zmienić się na żółty kolor jeżeli jest problem z UPG
proszę o wypowiedź kogoś bardziej kompetentnego ode mnie bo sam nie wiem co o tym myśleć?
niekompetencja czy śladowe ilości spalin?
a może poprostu wszystko jest w porządku z moim samochodem
silnik 2.6 pb+lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim miałem walniętą uszczelkę, a tester nic nie pokazał nie zmienił koloru, objaw miałem taki że wywalało mi płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie u mnie nie ma żadnych innych objawów świadczących o uszkodzonej uszczelce, płynu już też nie wyrzuca - nie wiem co będzie na upałach
tylko ten test ...
jak jest z tym kolorem czynnika w końcu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...