Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opadające drzwi , szum powietrza w środku


mks1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem wydaje mi się iż drzwi u pasażera opadły powiewaz strasznie głośno jest w kabinie od strony pasażera. Czy ktoś miał podobny problem i jak temu zaradzić? Z tego co widzę to gumy są w porządku. Dzieje się to powyżej 130 km/h , zauważyłem również że gdy szyba jest zamknięta tam jest takie miejsce gdzie szyba nachodzi na gume i widać jak na tej gumie jest woda. Próbowałem ściskać i to nic nie daje , jedynie jadąc szybko dociskanie drzwi do góry daje rezultaty. Jak wyregulować drzwi , prosiłbym o jakieś zdjęcia , na dodatek jak zamknę samochód i docisnę drzwi pasażera to bez oporu można je wcisnać z ok cm może mniej po czym wracają do swojej pozycji wyjściowej, ewidentnie widać że z lekka musiały opaść bo trzeba mocniej trzasnąć żeby zamknąć je.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale górny czy dolny chciałem podkręcić śruby ale mam śruby wyjechane jakby ktoś kiedyś tam majstrowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić ? A może zmiana śrub i dokręcenie by pomogło ?

A tak wgl to jak wyregulować drzwi którym zawiasem dolnym czy górnym ? Jak to wyglada na forum był temat ale zdjęcia stare także mógłby ktoś podesłać jak to zrobic albo wytłumaczyć :D

Edytowane przez mks1948
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie zawias , tak jak kolega pisał wcześniej, cześciej siada dolny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle piszecie chłopakowi... to rygiel zamocowany na słupku B określa pozycje drzwi w momencie kiedy są zamknięte i to on właśnie wymaga regulacji w tym przypadku. Opadnięty zawias powoduje natomiast problemy z zamykaniem drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygla nie powinno się ruszać bo to nie rygiel się zużywa tylko zawiasy. Najlepiej kupić komplet zawiasów z anglika, bez trudu można kupić w dobrym stanie bo są mało używane, wtedy ustawić je porządnie i musi wystarczyć. Ryglem niby też się da ale drzwi dalej będą źle ustawione, zmieni się tylko tyle że będą się głębiej zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygiel kolego przesuwa sie nie tylko w kierunku wnetrza auta ale tez gora-dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale drzwi wtedy nadal zostają opadnięte przez co nadal może wiać i będą nierówne szczeliny. U mnie na wyrobionych zawiasach w pewnym momencie drzwi zaczęły szorować o błotnik. Przesuwanie rygla to naprawa doraźna bo zawiasy będą się wyrabiać dalej i ustawienie drzwi będzie coraz gorsze. Moim zdaniem najlepiej wymienić zawiasy i porządnie je przy tym nasmarować. Najlepiej to zrobić nawet jeśli zawiasów się nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias drzwi wplywa na ciezkie zamykanie, ocieranie o blotnik i pozycje drzwi kiedy są otwarte. Rygiel ustawia je w momencie kiedy są zakmniete. Zawias trzeba wymienic jezeli ma luz ale to nie on powoduje szumy w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różni się zawias lift od przed lifta?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach montażowych nie. Różnica jest tylko w tym ograniczniku który lekko przyblokowuje drzwi podczas otwierania w pewnym momencie, ale jak otwiera się lift a jak przedlift to dokładnie Ci nie powiem.

Co do ramki drzwi, wymieniałem ją teraz u siebie, i generalnie trzyma się na 4 Torxach po bokach drzwi. Po poluzowaniu można regulować góra dół bo otwory są podłużne. Ale tak jak mówiłem wcześniej ja polecam najpierw ogarnąć zawiasy jak trzeba a potem ruszać ramkę i rygiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam opadnięte drzwi od strony kierowcy. Opadnięte są o ok. 1cm i ciężko się zamykają. Mam luz na zawiasie ale nie jestem w stanie określić na którym. Czy da się to wyregulować czy trzeba wymieniąc zawiasy?? Jaki koszt zawiasów jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę podregulować ale problem powraca, wiem po sobie. Może z rok albo dłużej było dobrze ale teraz znowu drzwi wiszą i ciężko się domykają. Zużywa się głównie dolny zawias, ten bardziej skomplikowany. Kup komplet zawiasów z angola, za 5 dyszek dostaniesz.

Ja kupiłem od kolegi z forum z anglika o małym przebiegu. Napisz w dziale kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...