Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Wymiana rozrządu - kilka pytań


milo222

Rekomendowane odpowiedzi

dobra jest ktoś w stanie polecić mi kogoś w promieniu 300 km od Poznania ??? nie chce kogoś kto mi zrobi za 100 zł che dobrze i porządnie mieć zrobiony rozrząd.

ps. nie wiem czy walą kasę na evach ale jak rozmawiałem z gościem to byłem przerażony bo czułem się jakbym rozmawiał z Panem Zdzisiem z Pipidówka Małego i do tego jeszcze mi porównywał wymianę rozrządu i ceny części od benzyny 1.8T do dizla 2.5 TDI ( ...tak wczoraj robiłem a4 2.5tdi i wszystko wyszło 3 tyś więc u Pana tyle samo będzie)

a najgorsze jest to że chciałem jechać do nich na program i mi sie chyba odechciało ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to dam ci numer do goscia we wroclawiu i ci zrobi rozrzad bez problemu.ja robilem w 1.8T 163KM rozrzad,pompa wody swiece nowy plyn i za wszystko jakos 1050zl.za sam rozrzad bierze jakos 250-300zl.jak cos to pisz.o masz nawet taki sam silnik jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze:

http://www.a4-klub.pl/smf/wroclaw_mechanika_elektryka-t9472.0.html

nie tylko ja ich polecam.sam dostalem wlasnie namiar do nich z tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest ktoś w stanie polecić mi kogoś w promieniu 300 km od Poznania ??? nie chce kogoś kto mi zrobi za 100 zł che dobrze i porządnie mieć zrobiony rozrząd.

ps. nie wiem czy walą kasę na evach ale jak rozmawiałem z gościem to byłem przerażony bo czułem się jakbym rozmawiał z Panem Zdzisiem z Pipidówka Małego i do tego jeszcze mi porównywał wymianę rozrządu i ceny części od benzyny 1.8T do dizla 2.5 TDI ( ...tak wczoraj robiłem a4 2.5tdi i wszystko wyszło 3 tyś więc u Pana tyle samo będzie)

a najgorsze jest to że chciałem jechać do nich na program i mi sie chyba odechciało ;(

O takie coś najlepiej się zapytać w wątku spotowym :) W Poznaniu na pewno jest ktoś kto robi to dobrze, ja mieszkam w Kaliszu i tu mam swojego mechanika. Jakby co bliżej, niż do Wrocławia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he zrobione - wsio wymienione - wszystko zrobione w ASO ( samochód firmowy więc niestety nie było wyboru Poziu) Idąc tropem tego co czytałem w internecie podzwoniłem po ościennych wioskach i dorwałem ASO VW i Skody 30 km od Poznania w środzie Wielkopolskiej - ASO Mroczkowski. W Poznaniu jak już mówiłem wymiana rozrządu to 2500 zł tam powiedzieli mi że wymiana rozrządu plus przegląd po 90 tyś .....ok 2500 zł. Nie było więc co się zastanawiać i pojechałem. Samochód już odebrałem i podaje jak wyglądają ceny (te najważniejsze):

- zestaw naprawczy rozrządu - 449,40 zł brutto

- pompa wody - 209,02 zł brutto

- napinacz - 370,65 zł brutto

Wymiana (robocizna) ponieważ robiłem przegląd powiem jak ceny wyszły ogólnie

- przegląd 234,00 zł brutto

- paski zębate itp - 198 zł brutto

- pas przedni zdj i zał - 234,00 zł brutto

- pompa wody wymiana- 54 zł brutto

ogólnie wszystko wyszło mnie z filtrami olejem ( olej taniej niż w Norauto...) 2700 zł

Po telefonach w Poznaniu wiem że u Pana Zdzicha rozrząd kosztowałby mnie około 1400 zł plus do tego przegląd około 600 zł więc teoretycznie mógłbym zaoszczędzić 700 zł ale ponieważ z zawodu jestem prawnikiem wiec że z gwarancją u Pana Zdzicha jest ciężko o w sądzie jeszcze gorzej. Idąc do ASO w Poznaniu koszt wymiana rozrządu to 2500 zł a przeglądu po 90 tyś 1400 zł zapewne robiąc razem coś bym urwał ale nie sądzę że więcej niż 400-500 zł więc i tak wyszło by z 3500 zł.

Trudno orzec czy straciłem 700 zł czy zyskałem prawie 800 zł ale mam fakturę, mam robione w ASO ( choć Ci nie zawsze wiedzą co robią), jest wpis z książce gwarancyjnej

To co najważniejsze jest to to że poszedłem wczoraj spać spokojnie.

Co do serwisu ASO w Środzie Wlkp. to na obecną chwilę mogę polecić - samochód odebrałem umyty i wyczyszczony , wyjaśniono mi każdą pozycję z faktury i wszystko odbyło się w miłej atmosferze.

Milo222

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

W Skodzie w Rumii wymiana rozrządu 650 zeta z częściami

Pasek Gates 153 ząbki . Rolka duża i mała napinacza - INA .

Zderzak na dwóch śrubach . Przedni pas odsunięty 8 cm.Tyle , żadnej filozofii , czarów, gdybania i jakichś bzdetów.Po lifcie 1999 i b6 można pompkę wody wymienić bo paskiem rozrządu jest napędzana.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie w Rumii wymiana rozrządu 650 zeta z częściami

Pasek Gates 153 ząbki . Rolka duża i mała napinacza - INA .

Zderzak na dwóch śrubach . Przedni pas odsunięty 8 cm.Tyle , żadnej filozofii , czarów, gdybania i jakichś bzdetów.Po lifcie 1999 i b6 można pompkę wody wymienić bo paskiem rozrządu jest napędzana.

Pozdr.

650 za wymianę z częściami pompą wody i napinaczem ? fajnie ale trudno uwierzyć

filozofii może żadnej jak koś to robił jak nie to nie łatwo a zderzak na szczęście nie mam na 2 śrubach bo inaczej bałbym się że zgubię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 za wymianę z częściami pompą wody i napinaczem ? fajnie ale trudno uwierzyć

Mniemam, że tak bo Henrykus ma rocznik '96. :mysli: Natomiast w modelach po lifcie dochodzi jeszcze koszt wymiany pompy wody. Przynajmniej ja tak jego wypowiedź zrozumiałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miły, zaszalałeś z tym rozrządem :gwizdanie:

W Skodzie w Rumii wymiana rozrządu 650 zeta z częściami

Pasek Gates 153 ząbki . Rolka duża i mała napinacza - INA .

Zderzak na dwóch śrubach . Przedni pas odsunięty 8 cm.Tyle , żadnej filozofii , czarów, gdybania i jakichś bzdetów.Po lifcie 1999 i b6 można pompkę wody wymienić bo paskiem rozrządu jest napędzana.

Pozdr.

650 za wymianę z częściami pompą wody i napinaczem ? fajnie ale trudno uwierzyć

filozofii może żadnej jak koś to robił jak nie to nie łatwo a zderzak na szczęście nie mam na 2 śrubach bo inaczej bałbym się że zgubię :decayed:

650zł w B5 bez pompy to realna cena jak na nie autoryzowany zakład (ja płaciłem 600, faktura tylko na graty), ale kto wie, może w tamtejszym ASO nie znają rynkowych stawek? :mysli:

miły, z tym zderzakiem na 2 śrubki nie ma ściemy. Ale nie wyginaj za mocno na wstecznym, bo wtedy możesz go zgubić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...