Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Gdzie jest termostat ?


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh no zwrócić zawsze można. Kwestia tylko tego jakie dokładne dane ma ori termostat i czujnik załanczania wentylatora (model, symbol, nazwa, itd). Nie chodzi że nie słucham tylko deczko się pospiszyłem bo akurat sklep miałem pod nosem.[br]Dopisany: 11 Luty 2009, 16:33_________________________________________________Hmmm, dzwoniłem chyba do ASO w szczecinie (Audi Kołacz, Łopiński ul. Madalińskiego 7) I tak koszt termostatu oczywiście ori wynosi 100zł natomiast ,czujnik załanczający mniejszy wiatrak 128zł (siedząc w samochodzie od środka silnika po lewej stronie na samym dole chłodnicy) :shocked: czyli po zsumowaniu koszt ori cześci przewyższa o 100zł te nie ori. No ale cóż lepiej to niż wrcać do tego za jakiś czas. Mam nadzieję że nie będzie problemu ze zwrotem części. tych co kupiłem nie ori :rolleyes:

...strasznie duzo ci powiedzieli w tym aso , w Zielonej Górze taniej.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pioruńskim Szczecinie wszystko jest drożej. A czy żeby wymienić termostat to rozumiem że trzeba ściągać pas przedni?? Słyszałem że odkręca się go tylko z jednej strony luzuje drugą i otwiera się go jak drzwi tylko nie pamiętam na którą stronę sie otwiera na prawo czy lewo stoją cprzed autem :/ Ale czy faktycznie tak można??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pioruńskim Szczecinie wszystko jest drożej. A czy żeby wymienić termostat to rozumiem że trzeba ściągać pas przedni?? Słyszałem że odkręca się go tylko z jednej strony luzuje drugą i otwiera się go jak drzwi tylko nie pamiętam na którą stronę sie otwiera na prawo czy lewo stoją cprzed autem :/ Ale czy faktycznie tak można??

Pasa nie trzeba zdejmować, wystarczy zderzak i chłodnice odkręcić i odchylić sobie, żeby nie przeszkadzały. Podobno można to zrobić bez ruszania czegokolwiek, ale to pewnie tylko magicy, którzy robią to na codzień..

Odkręcanie zderzaka i chłodnic masz tutaj - http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_akn_wymiana_pompy_wspomagania-t56078.0.html;msg603066#msg603066 - powinno pomóc z tym, że zdejmujemy od strony pasażera a nie kierowcy.Pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 16:47_________________________________________________Znalazłem coś ciekawego... Natomiast, jak sprawdzić (po kupnie termostatu) czy jest on sprawny).

f8bddc77fb482369.jpg

(Źródło : H.R. Etzold - "Audi A4 i A4 avant - Sam naprawiam samochód)

Uwaga! Reguła ta napewno dotyczy silników 4cylindrowych - benzynowego i diesla oraz benzynowego V6. Jeżeli chodzi o V6 diesla to głowy nie daję.

Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fd7a742aa3b32465med.jpg

Tutaj siedzi. Nie pod spodem ;) Przy okazji, bardzo zas....y olejem ten Twój silniczek, warto by zmienić uszczelkę pod pokrywą zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie bedzie od gory ? Bo za cholere nie moge dojsc gdzie on moze byc...

Chodzi o te gruba rure, tu ?:/

P1010061.JPG

Szukam generalnie rurki, za ktora bylaby rurka, ze srubka (tzn. przykrecana do czegos) ? :/

Bo screen ktory podales dotyczy:ADP, ADR, AFY,AEB, APU, ANB, APT, ARG. A u mnie AWT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego też dotyczy...

6de590b89a2ac205med.jpg

6de590b89a2ac205m.jpg

Nie pod grubą rurą. Musisz zdjąć plastikową osłonę silnika i iść po tej rurze od chłodnicy a jeżeli nie po tej co widać to niżej powinna być jeszcze jedna. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec Panowie, termostat wymieniłem

Fakt że zajęło mi to 5 godzin w warunkach garażowych i samemu i ze swoją jakąś tam wiedzą ale, satysfakcja jest tego ze zrobilo sie to samemu i dziala to jak najlepiej. Mimo że pół auta trzeba było zdewastować.

77cda4f3f6b0c61cmed.jpg

Ale warto było. Przy okazji poznało się anatomie swojej A4 z bliska i od podszefki.

Jak ładnie ten silnik wygląda "V"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...