Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ślizga się sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mechanik wymienił mi sprzęgło kompletne z LUK'a - w moim przypadku jednomas. Złożone, pierwsze odczucia:

- sprzęgło bierze od połowy, a nie na samej górze jak wcześniej (w końcu można delikatnie puścić i nic nie szarpie)

- biegi wchodzą miodzio

- nie buczy w okolicach 1800-2000 obrotów przy przyśpieszaniu! hura (walczyłem z tym już jakiś czas)

no i.. od 2200 do 2600 mały cyrk - sprzęgło się ślizga przy pełnym bucie.Przy spokojnym przyśpieszaniu jest ok. Panowie, co to może być?

Powód wymiany to szarpanie przy ruszaniu z jedynki w cieplejsze dni w mieście (krzywy docisk).

Silnik AHU skrzynia DHL

Edytowane przez piciuok

Opublikowano

Pojeździj spokojnie niech się ułoży.

Opublikowano

Słaby docisk . Powinno się ułożyć . Pojeździć delikatnie nie pal tarczy.

Opublikowano
  • Autor

Na starym zestawie (czytajcie, ori) sprzęgło dość ciężko chodziło, teraz leciutko nawet nie wiem do czego to porównać. Czyżby takie dociski robili teraz? Tak naprawdę ani wyprzedzić za bardzo teraz, ani nic. Trudno, pierwsze 20km za mną. Chyba że macie inne propozycje. Sam on, kazał pojeździć i podjechać jutro. W sumie mam kurs na 700km , gorzej jak potem się nie ułoży albo na trasie padnie. Czy takie zachowanie może być spowodowane krzywym kołem zamachowym? Czy ono może być tak naprawdę krzywe? A może coś nierówno złożone? :D mnóstwo pytań bo trochę kasy poszło w to, a studentowi zawsze kasa potrzebna :decayed:

Opublikowano

Ja bym obstawiał że mechanik nie umył docisku z "oleju"zabezpieczającego go przed korozją,znam takie przypadki :grin: Jeździj w miarę spokojnie i się unormuję.

Opublikowano

Może nasmarował żeby nie piszczało :grin: zrób spokojnie trase i będzie ok. Nowe to miękkie, koła pewnie nie dałeś do przeszlifowania? u mnie nowy zestaw luk z 1z też się ślizgał, ale się ułożył po ok 100km i było ok. Dopiero po solidniejszym sofcie nie dało rady.

Opublikowano

Jedź w trasę w końcu to trasa a nie miasto. W trasie mniej się używa sprzęgła . Oblecisz a się ułoży. No chyba że jakieś wycieki ??

Opublikowano
  • Autor

po solidniejszym sofcie

no ja na ori też nie jadę, ale raczej 300nm nie przekraczam ;d

ok, zrobię trasę chłopaki, może będzie lepiej. rozumiem, unikać wszelakiej maści poślizgów bo się skopci? :kox:

:hi:

Opublikowano

Też obstawiam, żeby spokojniej pojeździć trochę i powinno być ok.

Opublikowano
  • Autor

Przejechane 350 km i niestety ale nic się nie ułożyło. Strach wciskać bardziej gazu bo rwie jak szalone ;/ coś pulsuje na pedale sprzęgła. Jak dla mnie, nie równo przylega tarcza do czegoś i nie łapie, a jak dostanie NM to traci przyczepność...:/

Opublikowano

To niestety skrzynia znów musi wylecieć z pod auta :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

To jest oczywiste, ale co dalej? Chyba pozostaje obserwacja elementów czy się równo trą, a jeśli nie to odpowiednie tego skorygowanie, odtłuszczenie - eh, sam nie wiem. Jeśli macie jakieś sugestie to słucham. Dodam jeszcze że lewarek od biegów na jałowych obrotach lata przód tył dość energicznie - czytaj, drży.


Może nasmarował żeby nie piszczało :grin: zrób spokojnie trase i będzie ok. Nowe to miękkie, koła pewnie nie dałeś do przeszlifowania? u mnie nowy zestaw luk z 1z też się ślizgał, ale się ułożył po ok 100km i było ok. Dopiero po solidniejszym sofcie nie dało rady.

No może i "nasmarował" - po rozebraniu okazało się, że smar z łożyska pilotującego dostał się między tarcze cierną a coś - bo co, to ja dokładnie nie wiem - wyczyścił, odtłuścił, złożył i podobno działa jaka natura chciała :)) Także problem solved ;d

Opublikowano

A jednak nasmarował na bogato :grin: Ważne że fura już śmiga jak trzeba :banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.