Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie dystanse do felgi 18" et54


firemanpeace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 b7 i zakupilem felgi oryginalne od audi a3 z 5 ramiennymi nakretkami na sruby a od a3 aby piasta byla ta sama zreszta to niewazne;) Felgi maja et 54 a opony zakupilem 225/45/18. I moje pytanie jakie dystanse 10 15 17 czy 20 mm aby opony nie ocieraly??? W sumie wiem prawie wszystko ale sie wacham juz ze 3 godz od rana i prosze o rozwiązanie moich watpliwosci.

Niby zalecane przez producenta to et 43, maksymalnie gdzies wyczytalem ze dla 18" et nie powinno byc mniejsze niz 35 ale chyba dla opon o profilu 40.

i wsumie juz prawie kliknalem kup teraz na 15mm ale gdzies wyczytalem znowu ze te 15 nieraz gdzies zle przylegaja do piasty i lepiej zamowic 17mm.

54 -17= et 37 ale profil opony 45..... A i kolejne pytanie czy na przod i tył dac ten sam rozmiar dystansu bo ktos znowu na forum komus doradzil aby kupil tylko sobie na tyl 20mm.... z gory chce zaznaczyc ze wolalbym zostawiac 2 slady za soba na sniegu ...;) Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opony 225/40/18 i et felg 35. podobno et30 to jest max w a4 b6 bez zadnych przeróbek. u mnie na et35 nic nie przyciera i jest dobrze, przod moim zdaniem dobrze spasowany a tył moglby lekko wyjśc na zewnątrz ale nie jest zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za odpowiedz ale ciekawe jak będzie przy profilu 4 ny i et37 będzie się zachowywał? Czy zaryzykować i wziąć te 15mm a może będą pasować i wtedy et będzie wynosiło 39. Kolego duży masz tam luz u siebie ? Jakby opona była wyższa nic by nie przycieralo Przy skretach? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...