Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AJM] Zaślepianie EGR


siwcio3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Nie mogę nic konkretnego znaleźć na temat zaślepiania EGR w silniku 1.9 TDI PD AJM.
Zakupiłem zaślepki do tego potrzebne.
1. Czy wyskoczy mi błąd po zaślepieniu EGR?
2. czy mam wywalić tą metalową rurkę z plecionką?
3. Czy muszę zaślepić wężyk podciśnienia, jeśli tak to jak i gdzie?
4. Czy EGR po zaślepieniu dalej będzie mi pluł olejem spod grzybka?
W przyszłym tygodniu mam zamiar w garażu otworzyć piwko i badać czemu auto na 4 biegu powyżej pewnych obrotów łapie notlauf i nie chce jechać więcej niż 120km/h i przy okazji zaślepić EGR.

Z góry dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez siwcio3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli n18 zostawisz podłączony to nie.

2. jak zaślepki wystarczająco grube to możesz wywalić

3. najprostsza opcja to odpinasz od egra i zaślepiasz czymkolwiek

4. pod grzybkiem masz takie dwie dziurki i to z nich pluje olej. po zrobieniu wszystkich powyższych kroków zaślep je (nitami, śrubkami, patyczkami od loda- wedle uznania)

kup sobie wcześniej wszystkie uszczelki- może sie okazać że są podmęczone a kosztują grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli n18 zostawisz podłączony to nie.

2. jak zaślepki wystarczająco grube to możesz wywalić

3. najprostsza opcja to odpinasz od egra i zaślepiasz czymkolwiek

4. pod grzybkiem masz takie dwie dziurki i to z nich pluje olej. po zrobieniu wszystkich powyższych kroków zaślep je (nitami, śrubkami, patyczkami od loda- wedle uznania)

kup sobie wcześniej wszystkie uszczelki- może sie okazać że są podmęczone a kosztują grosze

n18 nie mam zamiaru ruszać :) zaślepki mają po 4mm, a uszczelki do nich po 1,5mm więc wydaje mi się, że są dość grube.

i zatkany wężyk podciśnienia można zaślepić np śrubką, zwinąć i trytytką gdzieś przywiesić? :D

O jakich uszczelkach mówisz?

Wybacz za tyle pytań - do mnie trzeba łopatologicznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zatkany wężyk podciśnienia można zaślepić np śrubką, zwinąć i trytytką gdzieś przywiesić?
tak, można ;p

O jakich uszczelkach mówisz?

no pewnie masz te które idą na dole i na górze tej rurki którą wyrzucasz. do kompletu dokup tą gumową co jest między egrem a kolektorem dolotowym, tam też często się poci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa gasząca jest połączona z EGR-em. Na pewno widzisz taką czarną gruszkę do której podłączony jest wężyk podciśnienia - to właśnie podciśnienie steruje klapą. Często zdarza się, że pęka membrana wewnątrz tej czarnej gruszki i dlatego telepie silnikiem. Chociaż przyczyn telepania może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na stale połączone z egr?

Domyślam się, że jedyny sposób na naprawe to wymiana egr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób na naprawę klapy gaszącej, już wyczytałem, że można sam siłownik wymienić. :)

mzrqrz8y.jpg

Panowie pomocy, co to jest obok kolektora? Ten taki zbiorniczek przykrecony do kolektora ssacego

Chłodnica układu egr.. troche zabawy będzie, żeby zaslepic egr z tym, bardzo trudny dostep

Edytowane przez siwcio3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w którym miejscu powinienem zaślepić EGR aby był z nim spokój ale zachowując klapę gaszącą?


f9744ebb.jpg
7lwv8iwx.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiasz EGR z obydwu stron rurki doprowadzającej spaliny czyli przy kolektorze wydechowym i przy samym zaworze EGR (wtedy też sugeruję wywalić rurkę jeżeli zastosujesz grubsze zaślepki). Żeby pozbyć wycieków oleju trzeba zaślepić dodatkowo dwa otwory pod grzybkiem EGR. Widać je bardzo dobrze więc nie powinieneś mieć problemu z ich odszukaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie jaki jest powód że spod tego grzybka leci olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego rozumuje że muszę zaślepić tylko tą rurkę z "harmonijką" przy kolektorze i pod egr?

Na zdjęciu zaznaczyłem czerwonymi strzałkami. Pytanie czy dobrze ?

e4fwmrje.jpg

Edytowane przez kalix94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz prostą sprawę, nie masz chlodnicy egr, więc tak, wywal tą rurke z harmonijka i zaslep przy kolektorze gruba i moze byc troszke ciensza pod egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz prostą sprawę, nie masz chlodnicy egr, więc tak, wywal tą rurke z harmonijka i zaslep przy kolektorze gruba i moze byc troszke ciensza pod egr.

Zgadza się ale olej będzie leciał dalej przez te dwie dziurki pod grzybkiem. Ja je nagwintowałem i wkręciłem dwie śrubki. Od tamtej pory suchutko :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...